Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mostani vírushelyzetben is...

A mostani vírushelyzetben is köteles vagyok időszakos munkaegészségügyi orvosi vizsgálatra járni?

Figyelt kérdés
Irodában dolgozom, tehát közvetlenül a munkám nem veszélyezteti az egészségi állapotomat és én sem veszélyeztetem másokét. Viszonylag fiatal vagyok, semmilyen krónikus betegségem nincs. Eddig minden évben eljártam rendesen. De megmondom őszintén a mostani koronavírusos helyzetben nem szívesen járnék rendelőkbe, úgy, hogy nem vagyok beteg. Amint elmúlik a járvány, természetesen semmi kifogásom ellene. Ha erre hivatkozva megtagadom, mit tehetnek velem? Kirúgnak?
2020. szept. 17. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Küldtek?
2020. szept. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen.
2020. szept. 17. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a főnöködet!
2020. szept. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Erre vonatkozóan nincs semmilyen külön rendelet vagy szabályozás, ezért a jelenleg érvényes szabályok szerint minimum évente köteles vagy az időszakos orvosi alkalmassági vizsgálaton részt venni. Ezt csak a félelemre hivatkozva nem tagadhatod meg, ezért el kell menned.
2020. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kötelező. Legfeljebb halasztani tudod pár héttel. De minek?
2020. szept. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Addig se dolgozol .
2020. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hívd fel a dokit, mielőtt oda mész, mindenesetre, hogy egyáltalán oda menjel-e ilyesmivel.
2020. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!