Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányingert okoz egy tabletta,...

Hányingert okoz egy tabletta, hogy lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés
Lányom sajnos már több éve beteg. Nagyon sok fajta gyógyszerrel próbálkoztunk már javítani az állapotán, de sajnos látványos javulást csak egy tabletta szedésével értünk el. Sajnos ezt pedig abba kellett hagynia, mert súlyos gyomorgyulladást okozott nála. Most, közel egy év után, újra próbálkoztunk ezzel a gyógyszerrel, gyomorvédőket szedve. Fájni ugyan nem fáj a gyomra, de órákig hányingere van. B6 vitaminnal próbálkoztunk, de nem csökkenti a hányingert. Esetleg lehetne kapszulába tenni? Bár ez sok kérdést felvet, mert nem tudom, hol bomlik fel a tabletta: a gyomorban vagy a bélben? A tabletta neve Brintellix 10 mg. Úgy is próbálkoztunk, hogy 2x5 mg, de akkor este is hányingere volt. Próbáltuk evés közben, evés után,evés előtt bevenni, de a helyzet változatlan. Azért írtam ki a kérdést, hátha mégis van valami, amiről nem tudok, vagy elkerülte a figyelmemet.Nagyon szeretnénk ha ezt a gyógyszert tudná szedni a lányom, mert hét év után először érezte azt, hogy ő is élhet úgy, mint mások.

2020. szept. 21. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a diagnózis? Emésztőrendszerét megtámadták a rákos sejtek - jól értem/értjük?
2020. szept. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint az orvosi diagnózisra értettem a viszont érdeklődésemet.
2020. szept. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1#

2#

rosszul erted. A Brintellix 10 mg felnott adag gyogyszer a depresszio egyik formajara. Gyerekeknek nem szoktak felirni (jobb helyeken), mert evekkel kesobb nagyon megno a befejezett ongyilkossagok szama. A szerotonint noveli az agyban, ezzel javitva a depressziot, es CSAK FELNOTTEKNEK (24-25 ev felett) irjak fel.

Gyakori problema, hogy mas gyogyszerekkel egyutt nem javasolt a szedese (pl. egyes fajdalomcsillapitok, stb.) Kb 10 eve van forgalomban, azota kideult, hogy fuggoseget okoz, a hirtelen megvonasa elvonasi tunetekkel jar, es mag par dolog.

Kerdezo, ennek a gyogyszernek nincs kapszulas kiszerelese. Nem igazan adnek tanacsot, mit tegyetek - nem tudom, mennyi idos a lanyod, mik az elozmenyek. De mindenkeppen menjetek vissza a dokihoz, es mondjatok el a problematokat. Vannak mas szerotonin stimulatorok - ujabbak, korszerubbek (az is kerdes, hol eltek?). Szoval, en mindenkeppen a doki meglatogatasat javasolnam.

2020. szept. 21. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Ha szereted a lányod és tényleg gyógyulását akarod, akkor nem itt anonim, képzetlen (velem együtt)emberektől kérsz tanácsot, hanem a dokitól!
2020. szept. 21. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mennyire szükséges ez a gyógyszer, mi a diagnózis, de ha ettől rosszul van, akkor nem szabad szednie és nem is fogja egy idő múlva. Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy újabb orvoslátogatást igényel a dolog, mi itt sajnos ebben nem tudunk gyk-n segíteni.
2020. szept. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves anonim!Nagyon köszönöm a válaszodat. Az előző kommentelőre hivatkozva szeretném elmondani, hogy úgy gondolom átlagember vagyok. Egy édesanya. Természetesen szeretem a lányomat, a legjobbat szeretném neki. Nem vagyok buta, csak kétségbeesett. Természetesen rendszeresen járunk orvoshoz, számos más gyógyszert, amit csak ajánlott, kipróbáltunk. Három hete kezdtük el a Brintellixet szedni ismét, jövő héten kell visszamenni az orvoshoz a tapasztalatokkal. Beszéltem gyógyszerésszel, aki azt mondta, hogy kapszulázható lehetne a tabletta abban az esetben, ha megtudná, hogy milyen filmbevonattal van bevonva, de erről sajnos nem talált információt.Ez ügyben felvettük a gyógyszert forgalmazó céggel a kapcsolatot. Tisztában vagyok azzal , hogy ezen a fórumon mit lehet várni, de gondoltam egy próbát megér, hátha mégis betalál valaki. Mégegyszer köszönöm a választ és hogy időt szántál ránk.
2020. szept. 21. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!