Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőgyulladásból mikor fogok...

Niceszisz kérdése:

Tüdőgyulladásból mikor fogok végre kigyógyulni?

Figyelt kérdés

1 hete felhívtam a tüdőgyógyászatot azzal a panasszal, hogy nagyon fáj a hátam és lázas vagyok. Mivel asztmás vagyok és rendszeresen kontrollra járok a legjobbakat reméltem(esetleg egy mellkasröntgen), sajnos nem fogadott az orvos, telefonon keresztül megállapította, hogy tüdőgyulladásom van, írt ki antibiotikumot, köptetőt a receptfelhőbe és kérte, hogy sokat pihenjek. Végig szedtem az antibiotikumot de sajnos egyáltalán nem tapasztaltam javulást tőle.

A háziorvosomat próbáltam a mai napon felhívni, de sajnos nem sikerült elérni telefonon.

Majd a munkahelyi orvosunkat hívtam fel, felvázoltam neki a jelenlegi tüneteimet ( orrfolyás, hőemelkedés, már nincs lázam, fáj a hátam és a mellkasom, az asztmás betegségem ellenére nem tapasztalok nehézlégzést) azt mondta nehogy betegyem a lábam a rendelőbe felírt egy másik antibiotikum kúrát illetve javasolta hogy C és D vitaminból nagy dózisban szedjek.

Mind a 2 orvos mondta, hogy koronavírusos vagyok (?) Bementem a patikába kiváltottam a gyógyszert, a vitaminokat és javasoltak algopyrint.(azt is kiváltottam)

A patikus is koronavírusra gyanakszik. Jelenleg 2 hét fizetett szabadságon vagyok, amiből még van 1 bő hetem. Remélem meggyógyulok. Egyedül a fulladástól félek. Orvosok nem vizsgálnak meg, kicsit tehetetlennek érzem magamat. Orvosok csak azt mondják maradj otthon, maradj otthon... Mikor megy már ki belőlem ez a vírus?

Tudtok ajánlani bevált házi praktikákat, trükköket a vírusra, elsőkörben tüdőgyulladásra?

Köszönettel:

28/nő



2020. szept. 24. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

snapsz szöveg, de sok folyadék. Felhígul a vér, kevésbé tud langani és terjedni/szaporodni a vírusok. Sokat kell inhalálni, sós forró víz fölé hajolni, törölköző s fejre es jó nagy levegőt venni, fellazítja a nyákot. Én ACC-t is mindig szedek, ha érzemy hogy köhögni kell, én is asztmás vagyok, ilyenkor az összeszűkült hörgőim miatt nehezen köhögöm fel, amit kell. Lidlbe azt hiszm most inhalálót lehet venni, azt is be akarok szerezni.


Az antibiotikumot szedd végig mindenképp. Akkor is, ha nem érzed hatását

2020. szept. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Bocsáss meg de ez hihetetlen. Tüdőgyulladás gyanúval egy PCR tesztet se kérnek?
2020. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tesztelnek. Csak annyit mondanak hogy otthon kell maradni addig amig teljesen jol nem leszel.

Szedjem a vitaminokat es 2x irtak ki antibiotikumot plusz algopyrin sok alvás és ennyit mondtak mindössze.

2020. szept. 25. 05:59
 4/7 A kérdező kommentje:

A túl sok alvással az egész napoa fekvéssel nem értek egyet.

A tüdőgyulladás barátja a fekvés, ellensége a mozgás.

Nem azt mondom hogy maratont kell futnom, de tegnap is tornáztam otthon. Nem fekszek egésznap. A tüdőgyulladás nehezen gyógyul. Ma esek neki a második antibiotikum kúrának bár ha vírusos tüdőgyulladásom van, akkor cseszhetem az antibiotikumot.

Először levofloxacint írtak ki most meg summamed 250mg ot. Beszedem meglátjuk mi lesz.

Ettől a sok c vitamintól ma már gyomorsavam lett. Óriási.

2020. szept. 25. 06:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem vizsgálnak meg. A pulmonológián egy mellkasröntgent csinálhattak volna de nem! Csak azt hajtogatják hogy maradj otthon...agyam eldobom már. Régebben is volt már tüdőgyulladásom egy megfázásból és nem csináltak belőle ekkora fesztivált.
2020. szept. 25. 06:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy, van valami fejlemény?
2020. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm mar meggyógyultam!
2020. nov. 7. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!