Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy bírjatok anyagilag az...

Hogy bírjatok anyagilag az egészségügyi gondokat?

Figyelt kérdés

Nem mondanák ránk, hogy szegények vagyunk, de annak tartom magunkat. Van egy házunk, nyögjük a törlesztőt, meg a NAV illetéket és a számlákat, mint sokan mások.

Közben fogászatra kene mennem, fáj, de az sztk-s nem jó, ahova korábban jártam magánba, azt ma már nem tudom kifizetni.

Közben új szemüveg kellene csináltatni, de a gyereknek cipő kellene (nekem is, de az kevésbé zavar).

Az arcborom rosaceas, amire csak a LaRoche Posay jó, de nagyon drága és így tovább.

Más hogy oldja meg? Annyi mindenre kell költeni és kellene félretenni.

A kérdés végére rájöttem, nem is annyira egészségügyi a téma, de már itt marad.

Röviden: mi a megoldás az egészségügyi és esztétikai dolgokra, ha minden iszonyú drága, ami jó?


2020. szept. 27. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi az egeszsegunkre költünk a legtöbbet.

Ha nincs cipő, nasi vagy bármi, akkor azt kibirjuk. De orvosbol, ételből csak a legjobbat. Mozgásra dettó ugyanúgy költünk.

Ez a befektetes a boldog, egészséges és hosszú életbe.


De mi nem vállalunk gyereket, amíg ezek mellett egy cipő megvétele problémát okozna. Gyerekvallalashoz nem elég az akarat, az anyagi háttér ugyanolyan fontos.

2020. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem kedvelem a minimálisan bújtatott ítéletet és kioktatást sem. Pláne úgy, hogy fogalmad sincs a másik életéről.

Soha nem tudhatod, mikor és hogyan fog más irányt venni az életed, mint azt tervezted.

A gyerekem, köszönöm, nagyon jó, hogy van. Elégedett, okos gyerek, és fogalma sincs ezekről a dilemmáimról.

2020. szept. 27. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Se nem ítéletet nem mondtam, se nem kioktattalak.


Egyébként mit írnék érte? Jaj, hát sajnállak, hogy hitelt kell fizetned (mint mindenkinek) és néha kell új szemüveg, cipő, becsúszik egy fogászat... Ezek tényleg olyan dolgok, amik tök váratlanul érhetik az embert...na mind1

2020. szept. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

#1-es szerintem csak leírta a saját álláspontját, ők így élnek, de nem kioktatni akart.

A kérdésre válaszolva azt tudom írni, hogy trükközni kell. Fogászat sajnos egy külön horror, ami az árakat illeti, van aki erre hitelt vesz fel, van aki erre spórol, és sajnos van aki ezt nem tudja megfizetni, annak marad az SZTK. A gyógyszerek vagy gyógykészítmények amik drágák, ahhoz kell nélkülözni, ha nincs meg rá a konkrét pénzforrás. Nem könnyű, főleg gyerek mellett se a spórolás, se a nélkülözés, de más megoldás nincs.

2020. szept. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De, a gyerekvállalos megjegyzése kritika.

Persze, 4-es, csak már nem lehet bírni hogy mindenre hitelt kell felvenni vagy spórolni. Tudom, ha megint eljutok, talán azt mondja az orvos hogy rendszeresen kellene járni, és akkor én szegyenkezem, mert megmondjam-e, hogy egyszerűen birhatatlanok a “maszek” árak...

2020. szept. 28. 07:38
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, megértem, hogy a hitelt van aki nem tudja bevállalni, tudom nem egyszerű, de sajnos nálunk az van, hogy ha szakszerű ellátást akarsz, akkor a zsebedbe kell nyúlni.
2020. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is rengeteget költünk az egészségre 3 gyerek mellett. Csak kiváló minőségű (lehetőleg bio) alapanyagokat vásárlunk. A vitaminokra és táplálékkiegészítőkre is egy vagyon megy el minden hónapban. Nem beszélve a vegyszermentes, környezettudatos háztartásról, tisztítószerekről.


Beláttuk, hogy az egészség megőrzése igenis nagyon drága dolog manapság. Ennek érdekében teljesen átalakítottuk az életmódunkat. Ez egy hosszú folyamat volt, egyik napról a másikra nem ment. Pl, az üzletekből alig vásárlunk valamiket, helyette kerestünk kistermelőket és nagyobb tételen vásárlunk egyszerre. Vettünk egy nagy fagyasztót. Igaz, hogy egy-egy vásárlás drágább, de összességében spórolunk is vele, plusz kiadósabbak az ételek.


Egy csomó dolgot kiiktattunk, amiről mi úgy gondoljuk, hogy káros, vagy szükségtelen. Nincs itthon cukor, tej, olaj, nasik, kóla. A kenyeret itthon sütjük, de a hozzávalókat interneten rendeljük. Amit nem tudunk megvenni a termelőktől, plusz a vitaminokat, tisztítószereket is interneten rendeljük, többségüket nagyker áron.

Sokat nyerünk azzal is, hogy -mivel vigyázunk az egészségünkre- nem járunk orvoshoz, patikába.

Összességében így sokat tudunk spórolni, de még így is elég drága dolog.

Mi úgy állunk hozzá, hogy ezek alapvető szükségletek, egyszerűen hozzátartoznak a kötelező kiadásokhoz, pont úgy, mint a mondjuk a cipő. Ezért a bevételeinket is úgy alakítjuk, hogy fedezzék ezeket a kiadásokat is.

2020. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint is inkább kell költeni a megelőzésre, mint a betegségek kezelésére.

Egyébként kérdező, a magán eü. szolgáltatások, és az egészséghez kapcsolódó egyéb kiadások (pl szemüveg) nagyon nagy eltéréseket mutat, érdemes lenne erre figyelni. Nem mindent a belvárosban kell elintézni, és kérdezz meg másokat hogy kit/mit/milyen helyeket ajánlanak. Én például magamnak kerestem dietetikust, találtam 30-40 ezerért vagy az sztk-sat. De ismerősömet megkérdeztem, általa találtam egy vérprofi, több végzetgséggel rendelkező, az "életmódtanácsadó" (de még a dietetikus) jelzőn is bőven túlmutató dr. előjelű szakembert, 12 ezerért.

2020. okt. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 megadnad a nevét esetleg?
2020. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is örülnék neki. IR-es is vagyok.
2020. nov. 2. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!