Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudomány vs Hit? Miért lenne...

Tudomány vs Hit? Miért lenne 2 ellentétes dolog? Szerinted?

Figyelt kérdés

Hisz ott van például a főttrizs-teszt.

Ahol meg kell főzni némi rizst.


3 befőttes üvegben elrakni.

1.-re SZERETLEK van írva

2.-ra semmi sincsen írva

3.-ra meg UTÁLLAK van írva.

Naponta 1x-2x elő kell őket venni és percekig mondani a szót, ami rájuk van írva.

2 hétre rá mindenki látja,

hogy SZERETLEK friss marad

UTÁLLAK rizs meg csupa penész.


Tudomány bebizonyította, a hit erejét.



2020. okt. 1. 00:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nyilván azért, mert sok mindent állít a hit, ami a tudomány szerint bizonyítottan nem úgy van.
2020. okt. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a "kísérletet" mi is kipróbáltuk annó, akkora kamu mint az állat, mindegyik majdnem ugyanúgy nézett ki, annyi különbség volt hogy máshol indult a penész,de ugyan úgy berohadt :D


Kipróbáltuk növényekkel is,ugyan az.


Ráadásnak nem egyszer hanem többször ugye minél több minta annál hitelesebb a dolog, mindig ugyan az jött ki.

2020. okt. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Úgyhogy a hit az csak hit.


Mondjuk van önszuggeszió is, pl ha megvágod/ütöd stb.. magadat és azt mondogatod magadban nem fáj nem fáj nem fáj.... a végén elhiszed hogy nem fáj és nem fogod érezni, de ez szimplán önszuggesszió.

2020. okt. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

2-es. De BELEÉLTED MAGAD? Mármint, amikor csinálod akkor olyanra kell gondolnod, akit vagy amit szeretsz (pl.: egy házikedvencet - kutyát mondjuk, akit szívből szeretsz).

magad elé képzeled, átérzed a szeretetet. Átéled.

És így mondogatod a rizsnek.


Az utállak rizsel ugyan így, csak fordítva. pl. egy utált kollégádat képzeled el. Hagy, hogy annyira felzaklasson az emléke, hogy felmegy a pulzusod, elárasszon a düh. És mintha neki a pofájába mondanád, csak a rizsnek mondod.


Így működik.

Tudom, mert először én is monoton hangon,(közben az órára pillantva vártam mikor telik már le a 3 perc), 0 beleéléssel, ÉRZELEMMENTESEN csináltam. Nem hittem benne.


Majd , mikor újracsináltam, de most már komolyan is vettem és beletettem magam, működött! (úgy nem fog, ha azt mondogatod magadban: "Cöh! Ez úgysem fog működni, ez egy baromság!")

2020. okt. 1. 08:00
 5/21 anonim ***** válasza:
Én speciel nem, de a volt aki igen, semmi különbség nem volt.
2020. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ez (is) egy óriási kamu. Semmi változás nem történik.

Ha egy(bocsánat) nem túl okos illető próbálja ki a társaival, még el is hiheti az egészet, de ha egy rendesen megcsinált, több tíz vagy száz fős kísérletet nézünk, már kiderül a turpisság.

2020. okt. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A tudomány és a hit vitája akkor dőlt el végérvényesen, amikor villámhárító került a templomokra.
2020. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7-es ez baromság. Ki mondta, hogy kettő kizárja egymást? Olyan, mintha azt mondanád, hogy az alma leesett a fáról, így van gravitáció, tehát a tudomány a jobb... WTF? Idióta érv mindkettő
2020. okt. 1. 20:12
 9/21 anonim ***** válasza:
Miért, isten miért vágná a templomba is? Az a terminál az égi hálóhoz, nem? Nem szabad lerombolni.
2020. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Pedig a 7-esnek van igaza.


Ha a hit valóban működő dolog lenne semmi szükség nem lenne a templomokon villámhárítóra, lévén a pap/hívők hite illetve az istenük megvédené, de nem ez történik, jönnek a pozitív és negatívtöltések, amik vonzódnak egymáshoz és szépen igen nagy energiával össze is találkoznak, és ha nincs a tudomány VALÓS eszköze úgy kigyújtja a villám a templomot ilyen olyan hit ide vagy oda mint a huzat.


Sajnos a természet, és a tudomány ami a természeti jelenségeket leírja nem szarozik, nem kérdezi meg hogy hiszel-e istenben szimplán szétcsap akkor is ha széthiszed hogy isten megvéd. Hogy miért képes ezt megtenni? Mert a hit csak az emberek által leleményesen kitalált eszköz ami elfeledteti a félelmüket, és könnyebb irányíthatóságot ad, vagyis pontosabban adott a középkorban, ma már csak a saját elmúlásuk miatti félelmét nyomja el a hívőknek.

2020. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!