Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Medinac gyógyszer szedése...

Medinac gyógyszer szedése mellett szabad edzeni?

Figyelt kérdés

Isotretinoin gyógyszert szedtem kb. 3 éve. Úgy két éve teljesen megváltozott az életmódom, rendszeresen edzem, nagyon sokat fogytam. A bőrgyógyászom másfél honapja felírta nekem a Medinac nevű gyógyszert. Olvastam, hogy hatással van a fizikai tevékenységre, viszont az előbb láttam egy kérdésre írt válaszban hogy "kerülni kell a fizikai aktivitást". Én eddig úgy gondoltam hogy edzhetek, csak mondjuk jobban lesz izomlázam vagy hamarabb kifáradok. Ezek szerint mégsem?

Hátha tud rá valaki választ adni, esetleg aki szedte és van tapasztalata vagy ismeri ezt a gyógyszert. Gondoltam ez miatt nem hívom fel az orvosomat.. :)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2020. okt. 1. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Szia. Én felhívtam annó az enyémet, és igen, lehet edzeni.

Annyi, hogy valakinél izomfájdalom jön ki mellékhatásnak, szóval kemény súlyos edzésekkel esetleg elősegítheted ezt. De ha hozzá vagy szokva, csináld amit szoktál, csak ne most akarj rekordot dönteni.

Ettől függetlenül ez egy nagyon erős gyógyszer, és én is szedtem majd 2 évig, de visszajött a probléma, és neked is visszajött 3 év után. Gondold meg hogy tényleg vészes-e a helyzet az arcodon,mert a májnak viszont nem tesz jót, az már befolyásolhatja a sportot :/

2020. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Ja bocsánat nem 3 évig szedted, hanem 3 éve. Mennyi ideig szedted?
2020. okt. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először fél évig szedtem. Nekem akkor depresszió is előjött mellékhatásként sajnos, ezért nagyon tartottam tőle, hogy újra elkezdjem szedni. :(

Az arcom állapota most már tűrhetetlen, főleg, mert Budapestre költöztem. Így azt mondta az orvosom, ez az egyetlen lehetőség, más nem lesz hatásos. Egyébként most szerencsére a hangulatomon egyáltalán nem érződik, most már második hónapja szedem. Az edzések viszont sajnos nem mennek annyira jól, sokkal jobban fáj és sokkal kevesebbet bírok.

Köszönöm szépen a válaszodat!😊

2020. okt. 23. 23:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Leírom, hátha valaki idetalál és segít neki a válaszom. Most mentem vissza konrtollra, megkérdeztem mindent. Azt mondta, lassítja a sérülések gyógyulását, ezért tervezett műtétek esetén nem szokták felírni a gyógyszert, de nyugodtan lehet edzeni. Azt írtam múltkor, hogy nem mennek annyira jól az edzések. Na most vagy a suli miatt nem volt rá annyi energiám vagy nem tudom, de most simán tudok edzeni, már nem is emlékeztem, hogy akkor annyira rosszul ment.
2021. jan. 20. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Sziasztok.


A neten van fent egy jó cikk h mit érdemes mellette szedni étrend-kiegészítőt.


Masolom:

Az isotretinoin hatásmechanizmusa elsődlegesen a faggyúmirigyek működésének (le)szabályozásán, akadályozásán alapul. Másodlagos hatás a nyálkahártyák kiszáradása: a szájüreg, orr, szem, esetleg a nemi szervek nyálkahártyája is megsínyli a gyógyszer alkalmazását. Az ízületi kenőanyag mennyisége a szedése során radikális mértékben lecsökkenhet, a kezelés kezdete után nagyjából 2-3 héten belül ez a hatás általában érezhető. Nagyon fontos, hogy a kezelés időtartama alatt különösen nagy figyelmet fordíts a szokásosnál is alaposabb bemelegítésre, és próbálj a szokásoshoz képest moderált súlyokkal dolgozni, a gyakorlatok lehető legkontrolláltabb kivitelezése mellett. Ezzel nagy mértékben csökkentheted az esetleg sérülések kockázatát. Tekintettel a kezelés relatíve hosszú időtartamára (mely átlagosan 2-3 hónapig is eltarthat az akné súlyosságától függően, illetve kúraszerűen ismétlődhet), mindenképpen ajánlott valamilyen, lehetőleg magas kondroitintartalmú ízületvédő készítmény alkalmazása, amely esetleg gyulladáscsökkentő hatóanyagokat, pl. kurkumát is tartalmaz. Rendkívül hasznos kiegészítő lehet még egy kollagén hidrolizátum, pl. Collagen Liquid az ízületvédő mellett. Az ízületvédők közül elsősorban a Heavy Duty-t ajánljuk minimum a gyártó által ajánlott adagolással, a kezelés teljes időtartama alatt alkalmazva.



Ezt át lehet alakítani. Pl. Gal marhakollagén por , dmben kurkuma kapszula stb

2021. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2021. márc. 31. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!