Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szív környéki fájdalom, ami...

Szív környéki fájdalom, ami átmegy a hátba és a balkézbe. mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Háziorvoshoz pár nap múlva megyek, utána pár hónap várakozás (ha beutal) majd kardiológus.


Addig is volt már valakinek dolga ilyennel? Mi lehet ez? 20 éves vagyok, ha ez számít



2020. okt. 2. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem 20 éves lennél, akkor ez pont az infarktus elő-ismérvei.

Hívd fel a mentőket, hogy mit tegyél?!

Ott telefonban is megmondják, hogy mit tegyél.

Gyors és ingyenes.

2020. okt. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez infarktus, vagy angina-pectoris. Nekem volt ilyenem, és a mentő vitt el. De még mindig jobb, mintha a hullaszállító vitt volna. Ne várakozzál semennyit, hanem irány az ügyelet.
2020. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De már vagy egy éve van, csak néha előjön aztán elmúlik. Nem olyan éles fájdalom, hogy mindjárt meghalok, csak enyhe. Fekvésnél fáj inkább. Valamint nyújtózásnál, csuklásnál.
2020. okt. 2. 19:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Végtagok zsibbadása van még. az sem mindig csak néha
2020. okt. 2. 19:16
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha már egy éve van, gondolom a szívedet kivizsgáltattad. Nekem is volt hasonló 20 éves korom körül, a szívemmel soha semmi bajt nem találtak, de alap, hogy a szíveredetet ki kell zárni: EKG, szívultrahang.

Én évtizedekkel később jöttem rá a netet böngészve, hogy valószínű refluxos eredetű volt, mert a gyomorszájhoz közel van a szívideg és át tud húzni a fájdalom. Őrületesen erős fájdalom csapott a szívembe, ez néha még most is előjön. Egyszer lezsibbadtak a kezeim, szorított a mellkasom, borzalmasan féltem, majdnem elájultam, a víz is levert. Egyrészt mert baromira megijedtem, azt hittem, infarktusom van, másrészt mert tényleg nagyon fájt amikor belecsapott a szívembe. Hogy ez nem csak fóbia, azt megerősítette, amikor már a netkorszakban több infóhoz hozzájutottam és kiderült, hogy áthúzhat a fájdalom a szívidegre, ha a gyomorsav irritálja a gyomorszájat. Ha sikerül megnyugodni és megérteni, hogy ez nem infarktus, az már fél gyógyulás. A refluxnak meg nagyon összetett háttere van, egyrészt idegi alapon is sok lehet a gyomorsav, másrészt szerintem sokszor ételallergiák állnak a háttérben, csak könnyebb mindent idegi alapra fogni és savlekötőkkel tünetet kezelni, mint rájönni, hogy kezdődő laktózérzékenység vagy más áll a háttérben. Nekem meggyőződésem, hogy már 10 évvel ezelőtt problémám volt a laktóz miatt, de csak 4 évvel ezelőtt lettek tipikus tüneteim. A reflux viszont 10 éve lett nagyon erős.

2020. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem vizsgáltattam ki, mert nem akartam elmenni dokihoz, nem hittem, hogy ilyen komoly. Amikor meg el akartam menni, akkor volt a korona. Tudom, most is van, de már nem várok tovább, kedden megyek. (házidokihoz) Majd megírom mi volt.


A gyomrommal nincs semmi szerencsére, csak a bal kezem zsibbad, elég sokat. Kíváncsi leszek, hogy mi lesz, de csak nem infarktus. Én még ehhez nagyon fiatal vagyok.

2020. okt. 2. 23:27
 7/14 anonim ***** válasza:

"Én még ehhez nagyon fiatal vagyok."


Szerinted a temetőkben nincsenek fiatalok??


Ne keverd össze a temetőt a mozival!

Egyik temető sem "korhatáros" !!

2020. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedden megyek. Nem fáj folyamatos, például most sem, Majd megírom mi volt, de a mentősöket nem fogom kigrasztani. Nem akarom, hogy megharagudjanak a szüleim, így is kb. kinevettek emiatt, pedig tegnap tényleg fájt. Még 3 nap és megtudjuk és mehetek tovább :)
2020. okt. 3. 17:38
 9/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy a gyomroddal nincsen semmi, nem olyan biztos, mert nekem a reflux a szívfájdalmon kívül légzőszervi tüneteket okozott tipikusan (köhögés), szinte soha nem a gyomromat éreztem és a gyomorszájam se fájt szinte soha, mert nekem nem igazán voltak felmaródásaim. Ettől függetlenül a zsibbadás valóban nem hiszem, hogy refluxtól van, de azt se nagyon, hogy szív, esetleg mozgásszervi oka lehet, de nekem egyszer tényleg pánikrohamban zsibbadt le mindkét kezem.
2020. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

" a mentősöket nem fogom kigrasztani"


Nem írtam, hogy ugrasszad ki őket hanem azt írtam, hogy kérjél tanácsot a telefont felvevő szakembertől.

2020. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!