Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg alacsonyabb a pulzusa...

Tényleg alacsonyabb a pulzusa egy sportolónak? Azt olvastam egy EÜ oldalon.

Figyelt kérdés

És miért?

Azt hittem azoknak inkább magasabb.



2020. okt. 11. 04:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alacsonyabb a nyugalmi pulzusa azoknak, akiknek jó az erőnlétük. Általában.
2020. okt. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miért,van úgy nekik?
2020. okt. 11. 05:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Edzéstől a szívizom is erősödik meg az egész szervezet oxigénellátása hatékonyabb. Így a nyugiban szükséges oxigént kevesebb dobbanással képes a szív biztosítani.
2020. okt. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat.
2020. okt. 11. 06:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez némileg függ magától a sporttól is. De azok, akik olyan sportformát választanak, ami terheli a szívet, vagyis felviszi a pulzust, ott igen, megerősödik a szív. Az oxigénellátás minden esetben javul kicsit.

Nekem a vérnyomásomon is segített a sport. Mindig is alacsony volt, 100/60-nal teljesen jól éreztem magam, de volt, hogy az ájulás kerülgetett. Akkor épp nem mértem, mert az utcán ritkán van erre lehetőség, de elképzelni se tudom, mennyi lehetett akkor. Régebben napi szinten előfordult, hogy rosszul lettem, már-már normális volt nálam (az étkezéssel nem volt gondom, nem a vércukrom esett le). Amióta aktívan sportolok, magasabb a vérnyomásom, alacsonyabb a pulzusom, és nem vagyok rosszul.

Nem véletlenül hangoztatják a mozgásszegény életmód kockázatait. Nagyon sokat javít minden téren az ember egészségén, ha aktívabb életet él. Kiemelten a szív és érrendszeri megbetegedések kockázatát csökkenti, és nem csupán a túlsúly csökkenése miatt.

2020. okt. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megboldogult fiatal koromban, mikor még volt időm évi 8000 km-t bicózni, 40-45 körül volt a nyugalmi pulzusom. Régi szép idők. Most már 58-60 körül van.
2020. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!