Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek (Covidos ismerős)?

Mit tegyek (Covidos ismerős)?

Figyelt kérdés

Hét közepén voltam egy nagybeteg idős ismerosomnel pár órát (maszkban). Most tudtam meg, hogy tegnap reggel kórházba vitték, és kiderült, hogy Covidos. (Nem tudom, miért nem szólt a családja akkor.)

Tegnap és ma is (mielőtt megtudtam volna) több órát voltam együtt barátokkal és csaladtagokkal.

Most vagyok úton hazafele, a háziorvossal beszéltem, elindítja a protokollt, egy hétig szigorú karantén, és várnunk kell a tesztet.

Anyám szerint ne mondjam el a többieknek, mert az elsődleges veszélyeztetettek mi vagyunk, és az oviban is mást mondjak, hogy miért nem fog menni a gyerek (aki amúgy nem volt ott ennél az ismerosnel).

Ez így oké?



2020. okt. 11. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Mondjam el mindenkinek, akivel azóta találkoztam.
Várjam meg a teszt eredményét.
18 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
23%

"Anyám szerint ne mondjam el a többieknek, mert az elsődleges veszélyeztetettek mi vagyunk, és az oviban is mást mondjak, hogy miért nem fog menni a gyerek"


He?


"Most vagyok úton hazafele, a háziorvossal beszéltem, elindítja a protokollt, egy hétig szigorú karantén, és várnunk kell a tesztet."


Vasárnap délután mégis melyik háziorvossal beszéltél, aki még a protokollt is elindítja?

Ez úgy kamu ahogy van.

2020. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Addig senki sem fog kontaktnak számítani, amíg akivel érintkezett nem lesz pozitív tesztje. Még az sem számít közvetlen kontaktnak, ha mindketten maszkot hordtatok és tüneted nincs. De mindenképpen a teszt fog számítani.
2020. okt. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Oké, akkor megvárom a teszt eredményt. Nem akarok hisztériát az oviban, úgyis az van minden tusszentesre.
2020. okt. 11. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!