Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvostudomány szerint...

Az orvostudomány szerint mikor a legoptimálisabb vécére menni nagy dolgot intézni, reggel, vagy inkább este?

Figyelt kérdés

Épp eszű ember nyilván akkor fog elmenni vécére, ha rájön a mehetnék és nem fogja végig remegve visszatartani, hogy még nincs itt az ideje!

Viszont, ha valaki a rendszeresség híve, mint pl. én, akkor tapasztalta már, hogy lehet ezt időzíteni. Ha ugyanakkor kelünk, ugyanakkor eszünk, ugyanannyit mozgunk, akkor kb. ugyanakkor fogunk üríteni is.

Azt hallottam, hogy a nagy átlag otthon, reggel szokta ezt elintézni. A munkahelyemen a higiéniai állapot hagy némi kívánni valót maga után, így ha tehetem, nem ott végzem. Útközben eleve felejtős, így marad az otthoni "Ügyintézés". Ha módomban áll, akkor estére időzítem, fürdés előttre, mert szeretek utána alaposan tisztálkodni is. Pusztán kíváncsiságból kérdezem, más hogy van ezzel?


2020. okt. 11. 16:15
A kérdező szavazást indított:
Ha tehetem, akkor otthon, még reggel elintézem.
A munkahelyemen intézem el.
Útközben intézem el, pl Presso, benzinkút, stb...
Délután, otthon.
Este, otthon.
Egyéb helyen és időben.
19 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Látom, a kérdést az orvostudománynak címezted, akkor a választ is tőle várjad! :)
2020. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer hallottam egy orvost nyilatkozni a témában, azt mondta, hogy tök mindegy mikor mész a toalettre, de az jó, ha mindig kb. ugyanakkor és nyugodtak a körülmények, viszont sokáig ott ücsörögni sem érdemes.
2020. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Jogos, tényleg hülyén fogalmaztam, de ettől még leírhatod, hogy szerinted mikor a legoptimálisabb!
2020. okt. 11. 16:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostudomány a székelés időpontjával nem foglalkozik.

Ez inger kérdése.

Nincsen legoptimáliasabb.

Esetleg a napi rutinba lehet belevenni.

2020. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szarok ra. Amikor erzem, hogy kell.
2020. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bármikor ideális. És mivel 24 órát is vissza lehet tartani az inger jelentkezésétől kezdve minden probléma és következmény nélkül, ezért a hely sem lehet probléma.

Ugorgyunk, ezt a kérdést orvostudomány legalább 200 éve lezárta.

2020. okt. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én mindig reggel kávézok fix időpontban, ezért a dolgomat mindig közvetlenül utána végzem. Ebbe az orvostudomány se tudna beleszólni :)
2020. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es

A fene sem fog felkelni hétvégén korán, csak hogy a kv-zás a megszokott időpontra essen, hogy a rottyantás is megszokott időpontra essen.

2020. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!