Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Inkontinencia esetén felnőtt...

GallitsGáborCsaba kérdése:

Inkontinencia esetén felnőtt pelenkáknál mekkora vizelet,széklet megtartását jelentik az erre a célra cseppekben megadott jelzések?

Figyelt kérdés
Bevallom teljesen őszintén,hogy nekem a fő betegségem,egy idegrendszeri betegség miatt pelenkát kell viselnem és bár igyekszem figyelni és este lefekvés előtt már nem iszok,de sajnos a pelenkák többsége nehezen bír el a vizeletemmel, több pelenka fajtát ismerek,de majdnem mindegyiknél más a cseppekkel való jelölés és szeretnék erről többet tudni.

#inkontinencia #Felnőtt pelenka inkontinencia miatt
2020. okt. 12. 22:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minél több cseppes a pelenka, annál több vizeletet képes megtartani.
2020. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg van nappara és külön éjszakára valo
2020. okt. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Külföldön van felnőtt méretben modern mosható éjszakai pelenka. Ami eléggé terjedelmes a vastagsága és a nagysága miatt, de reggelig ki birja csere nélkül is a pelenka szivárgás mentesen. Vagy egy éjszaka alatt 3 db Tena Slip Ultima pelenkát vagy ha nincs akkor a Tena Slip Maxi pelenkából 3 db-ot kéne egyszerre felvenni. És arra pedig rá a gumi bugyit. És nem lesz szivárgás.


De ha az eldobhatós pelenka drága lenne, akkor a Drogériában érdemes Tetra kifogó textil pelenkát venni! Nagy méretű Textil pelenkának néz ki. És abból 6-ot használni 1 éjszaka alatt, és a normál méretű textil pelenkával pedig a 6 db nagy méretű textil pelenkát lehet vele megkötni a has alatt. És rá az alakformáló alsóneműt felhúzni aztán pedig a gumibugyit felhúzni rá.

2020. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

És mióta kell pelenkát hordani?


Üdv

2020. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Korábban olvastam, hogy 12 éve visel pelenkát a kérdező. Ajánlottam neki 3 hozzászólóként a pelenkákat. Remélem lesz nyugodtabb éjszakára és végig tudja aludni pelenka csere nélkül is azt éjszakákat. Nem lesz ettől kevesebb és több sem, hogy ha látszana az éjszakai pelenkája a pizsamáján kívül.
2020. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést kérek 5. válaszoló voltam. Kissé nehezebben fogalmazok érthetően mert sajnos a kommunikációs képességem nyelvi téren és Szociális téren sérült. Autizmusom végett van így.
2020. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és Kedves ötödik és hatodik válaszoló nincsen semmi baj sem, bevallom nálam is vannak mentális sérültség és néhány hónappal ezelőtt derült ki hogy az én betegségemnek a rövid neve HSP,hosszabb nevén Herediter Spasticus Paraplegia és ezért is le kellett mondanom arról, hogy legyenek gyermekeim pedig szerettem volna,de mivel tudom milyen ez a betegség és kiderült hogy biztosan örökletes nem akarnám annak a sok szenvedésnek kitenni sem a gyermekemet sem a

gyermekeimet,amit eddig is átéltem, ezért is lemondtam arról hogy legyenek gyermekeim,ami gondolom érthető Mindenkinek és én eddig kipróbáltam már több típusú pelenkát is,rá kellett jönnöm hogy nekem valóban csak a TENA vagy a SENI nevű pelenkák a jók estére és éjszakára mind a kettő és itthonról elmenetelkor leginkább a SENI amit úgy érzem szerencsémre megkaphatom közgyógyra, ezért most is van itthon nekem 6 csomag és ez megfelelő ☺️

2020. okt. 18. 14:05
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Örülök neki, hogy sikerült találnod egy kíválló nappali pelenkét és kiválló éjszakai pelenkát szerezned. Nekem az Autizmusom végett és anyagi okom végett nem lesz 1 gyermekem sem.


Viszont olvastam valahol, hogy egy férfi hólyagműtéten esett át és éjjel-nappal pelenkára szorult átmenetileg. És a felesége annyival vigasztalta meg, hogy most ,,két pelenkás gyermek van a családban". Egyik a közös gyermekük volt aki 3 évesnél fiatalabb volt mert neki pelenkára volt szüksége, és a másik pedig a férfi volt.

2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Utána olvastam a HSP betegségnek. Előbb-utóbb sajnos nem fogsz tudni segítség nélkül tisztálkodni öltözködni, és a pelenkát felvenni és önállóan ételt készíteni és önállóan étkezni stb.


Bocs ha ezt írtam le. Ettől nem leszek kevesebb másoktól stb.

2020. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az új válaszokat és szeretném elmondani hogy tegnap 2020.10.21.-én 12:08-kor telefonon a pelenka.hu ügyfélszolgálattól, hogy a SENI pelenka 5 és fél cseppel 2600 ml vagyis 2,6 l vizelet és széklet megtartására képes és gondoltam ezt most elmondom Azoknak akik elolvassák és most a telefonomon lévő számológép segítségével kiszámoltam, hogy egy csepp 472.72727273 ml-t megtartását jelenti,hátha ez érdekel mást is :-$ :-)
2020. okt. 22. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!