Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire ajánlott kora reggel...

Mennyire ajánlott kora reggel edzeni?

Figyelt kérdés

Erről nyilván mindenkinek más a véleménye, de mégis a legtöbb helyen azt olvasom, hogy reggel, felkelés után nem annyira ajánlott.

Sajnos én csakis kizárólag reggel (6-kor) tudnék rá szánni időt, amit tegnap határoztam el, mert idáig rendszeresen sportoltam (mostmár nincs erre időm:/) és nem szeretnék veszteni az izmaimbol.

Szóval véleményeket kérnék erről. Köszönöm előre is!

Ja és edzés alatt egyelőre haserősítést, fekvőket, kézisúlyzózást, guggolást stb érték.



2020. okt. 15. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Én 2evig edzettem reggel, majd egy évig du. 5-kor most pedig 15 orakor.


A délutáni edzést azért szerettem, mert utána már csak pihenés volt, nem erőltetettem meg magam.


Most 3-kor szakad csak rá időm, ezután még dolgozok, de mivel délután van, sok kedvem már nincs és osszevisszasag az egész. De ez van.


A reggeli edzésnek én nagyon sok előnyét tapasztaltam. Utána sokkal jobban, energikusabban indul a nap, viszont előző nap akkor muszáj hamarabb lefeküdni.

Egyébként semmi negatív hatása nincs, szerintem tök jo, hogy utána a delutanodbol sem erre megy el az idő stb. Élettanilag sincs vele semmi baj. Friss vagy még, annyi hogy a bemelegítésre jobban figyelj.

2020. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Egyetértek, ezek mind tök jó előnyök. Szerintem akkor folytatom, ma amúgy már ki is próbáltam és nagyon jól esett, szóval holnap is folyt köv :D Bemelegítésre jobban figyelek, ezt olvastam is köszönöm.


Igen azt elhiszem, hogy így a 3 órás edzés kicsit bekavar a napba, de megéri szerintem. Valamikor kell rá időt szánni. Nekem pl idáig nap záró volt az edzés, de mindhez hozzá lehet szokni.

2020. okt. 15. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!