Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy mostanába...

Mitől lehet az, hogy mostanában többet (nagyobb mennyiséget) kakilok mint eddig? 21N

Figyelt kérdés

Az utóbbi napokban rendre elég sok jön ki egy-egy wczésnél és értetlenül állok előtte hogy mitől lehet ez. Nem eszem többet, mindent úgy csinálok mint korábban és mégis ez a helyzet. Kétszer kakilok egy nap, délelőtt és estefele.


Ötletek?



2020. okt. 16. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Bármiféle új szokás vagy gyógyszer? Egyébként ez nem gond, napi kétszeri ürítés teljesen normális.
2020. okt. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez normális. Nem kell megjönnie esetleg mostanában vagy nincs meg ? Vagy most múlt el. Mert nekem abban a 2 hétben szokott ilyen lenni vagy is jellemzően amikor meg kellene jönnie vagy már lezajlóban van.

De nem csak a kaja, hanem pl a mozgás a folyadékbevitel is befolyásolja. Vagy ha stresszes vagy van akinek ezt idézi elő

2020. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem szedtél valami probiotikumot ?
2020. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fogamzasgatlot szedek egyedul, mast nem. Es nem vagyok menstruacios idoszakban.
2020. okt. 16. 21:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lett amugy lazabb? Az is lehet, hogy most jobb az anyagcsered. A hormon esetleg bezavar?
2020. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak egy minimalisan lazabb a szekletem. Hat fogalmam sincs hogy bezavar e a hormon de nem hinnem. Altalaban delelott kavezas utan megyek, 10re jarok dolgozni, van hogy indulas elott, van hogy mar munkaban jon ram, ez valtozo, de egybol mennem kell. Illetve este olyan 8 korul.


Es rendre sok jon ki, ezelott is elofordult hogy ketszer kellett mennem (reggeli kave utan mindig, este nem) de nem volt altalanos. Most viszont ha este esetleg nem megyel el reggelre borzalmas gorcsok gyotornek... Multkor voltam baratnoimmel bulizni es akkor kimaradt az esti kakkantas, masnap reggel viszont ugy keltem hogy rohantam a vecere es sokat kaliltam.

2020. okt. 16. 23:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Koffein után természetes, hogy ürítesz. A bulizás után meg valószínüleg a piától volt az a görcs.
2020. okt. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hat oke, csak eddig reggel is normalis mennyiseg volt, nem pedig ilyen sok mint most.
2020. okt. 16. 23:58
 9/12 anonim ***** válasza:
A mennyiség hasmenéskor az aránylag nagy víztartalom miatt nő meg. Bizonyos, általában savas élelmiszerek meggyorsítva a bélműködést, okoznak nagyobb mennyiségű, hasmenéses jellegű székletet. Vannak, akik különösen érzékenyek egyes ételekre, a kávé és a káposztafélék lehetnek okai nagyobb mennyiségű híg székletnek.
2020. okt. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hat oke, csak hasmenesnek ezt nem mondanam. Lazabb a szekletem de azert messze van a hasmenestol.
2020. okt. 17. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!