Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a leggyomorkímélőbb...

Melyik a leggyomorkímélőbb fájdalomcsillapító, érzékeny gyomrúaknak, vagy akinek gyomorbetegsége van?

Figyelt kérdés
Algopyrin talán?

2020. okt. 17. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Acetilszalicilsavon kívül bármelyik.
2020. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden NSAID típusú (tehát az ibuprofen és az Algopyrin hatóanyaga is) megviseli az emésztőrendszert.


A paracetamol nem tartozik ebbe a gyógyszercsoportba. Viszont légy óvatos, ha az előírt dózisnál többet veszel be, a májad látja kárát, és sok recept nélküli megfázásra való készítménybe tesznek belőle. A legjobb, ha csak egyféle paracetamolos készítményt szedsz egyszerre és betartod az adagolást. Ha nem csillapítja a fájdalmat eléggé, akkor pedig más hatóanyag után kell nézned, de nem szabad az előírtnál többet bevenni.

2020. okt. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a paracetamolra szavazok orvosként. 4 g a max dózisa. Ebben a dózisban nem okoz érdemi májproblémákat.
2020. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pantoprazolt szoktak adni mellé és akkor véded a gyomrod.
2020. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
A pantoprazol csak a gyomorsavképződést gátolja,én refluxra szedtem.
2020. okt. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! Kórhában ha fekszel ha nincs refluxod de kapsz erős fájdalomcsillapítókat akkor kapsz mellé minden nap 40mg pantoprazolt is. Sőt ha tartósan kell szedned fájfalomcsillapítót akkor otthonra is adja mellé az orvos akkor is ha nincs refluxod! Én már átmentem ezen neked meh fogalmad sincs róla,maradjunk ennyiben
2020. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én naproxen tartalmút szoktam. Erzékeny gyomorral. Éhgyomorra egyiket se vedd be.
2020. okt. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Drága 6 os,én csak kijelentettem hogy refluxra szedtem,a válaszod amúgy full korrekt,de az utolsó mondattal flegmázol itt,honnan tudod amúgy,hogy ki mit élt át,én meg full más dolgokat ,mint te,de nem lekezelősködtem a válaszomban Mr.nagymenő szakértő uraság/hölgy
2020. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szakmában is dolgozom nem kanapéhuszár vagyok hanem hozzáértő.
2020. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor sem kell flegmázni,meg kivagyi stílusban válaszolni

Főleg mikor sokkal nagyobb baromságokat is szoktak mondani az emberek,ilyen témában,mint amit én írtam.

2020. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!