Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » IBS-C-t hogyan lehet kezelni?

IBS-C-t hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

IBS által okozott székrekedést milyen gyógyszerrel kezelhető?

Minden módszert kipróbáltam de egyik sem működött pl. Szilvalé, útifű maghély, széklet lágyító, magnézium citrát stb.. de egyik sem segített.


Az étrendem: zöldség, gyümőlcsök, zabkása, teljes kiőrlésű kenyér, tészta és napi 3-4 liter víz de így sem szűnik meg.


Interneten olvastam hogy ez az egyik IBS-es tünet. Háziorvoshoz hiába megyek, mindig hashajtót ír fel amit ugye nem szabad sokáig alkalmazni, amitől hosszú távon csak ront a helyzetemen.



És azt is hallottam hogy az IBS nem gyógyítható mivel ez egy genetikai rendellenesség.


Milyen tanácsot tudtok adni?

Vagy sajnos el kell fogadnom és így kell leélnem az egész életemet?


24/f



2020. okt. 19. 02:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Tobbek kozott ez az egyik tunete, de ezen kivul van meg tobb is, csak ebbol nem lehet IBS-re gyanakodni. Ne diagnosztizald magad gyogyithatatlan betegsegekkel feleslegesen, csak stresszelsz rajta. El kell menni majd orvoshoz, es kideriteni.

Egyebkent probald ki a zabkorpat, joghurtba keverve, nekem az segitett, illetve meg a kave is.


Amugy nem tudom, hogy honnan szeded az informaciokat, de csereld le a forrasod, mert peldaul azt, hogy genetikai betegseg-e, vagy hogy egyaltalan mitol alakul ki, nem nagyon tudni, csak talalgatasok vannak.

2020. okt. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!