Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Vesekő, vesegörcs...

Mit tegyünk? Vesekő, vesegörcs lenne? Kérem, segítsen aki tud, nagyon aggódom érte.

Figyelt kérdés

A páromnak 3-4 napja bizonyos időközönként, visszatérően, hol éjjel, hol nappal iszonyú fájdalmai vannak deréktájékon, a vese környékén, szinte már a falat kaparja kínjában.

Először arra gondolt, hogy lehet, hogy a meglévő vesekövei okozhatják, így hát elmentünk az urológiára.

(Pár éve ugyanis felfedezték nála, hogy vannak vesekövei, de mivel annyira picik és olyan helyen vannak, ezért nem okoznak gondot így nem is kell foglalkozni velük.)

Most az orvos pár perc után lényegében kidobta azzal, hogy az UH szerint ez nem veseprobléma, menjen reumatológushoz. Felírt ugyan valamiféle fájdalomcsillapítót, de az teljesen hatástalan. Ráadásul hányt is és hasmenése is volt.

A reumatológus szintén kidobta őt azzal, hogy nem mozgásszervi a baj, hanem urológiai. Tőle egy lidocayn injekciót kapott de ha volt is hatása, az max csak tegnap reggelig tarthatott, mivel éjszaka már szinte egyfolytában voltak fájdalmai, hol erősebb, hol gyengébb, hol görcsszerűen.

Lehetséges, hogy mégis a vesekő okozza ezeket?

Szegényt mindenhonnan kidobják, mit tehetnénk, kérem segítsen aki tud!

Nagyon köszönöm!


2010. aug. 9. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Hányt? Esetleg lehet epe gond mert hányni vesénél nem szoktak. Masszirozza át egy kicsit azt a területet. Fáj ha megnyomja? Tuti, hogy valami szervi gond lehet. Gyulladás esetleg. Láza van? Melyik oldalt fáj? Lehet a vakbél is vagy a beleknél egy kis rész ami be van gyulladva. A legjobb ha kerestek egy NORMÁLIS orvost, mert ehhez nem hiszem, hogy elég egy lidocayn injekció vagy Cataflán.
2010. aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagyon hálás vagyok, megmondom neki az ötleteket, amit adtál!

Egyik éjjel, amikor nagyon erős volt a fájdalom, akkor hányt, de csak akkor egyszer. Azóta nem.

Akkor szerintem lázas is lehetett, de megmérni nem tudtuk, mert pár perc erejéig is képtelen volt nyugodt lenni. Azóta mértük egy párszor, de semmi.

Néha nyomásra is érzékeny az a terület, ha sikerült pont azt a pontot megtalálni.

Cataflan volt az első amit kipróbált, de teljesen hatástalan volt.

2010. aug. 9. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát, nekem volt már vesegörcsöm, és soha semmi nem fájt még annyira, mint a az...a szülés ahhoz képest kispiskóta. Szóval, akinek már volt, szerintem nem tudja összetéveszteni semmivel. A leírás alapján szerintem a párodnak vesegörcse van. nekem is vesekő okozta, amitől bevérzett a vesém, ezért görcsölt. Az egész derekam majd leszakadt, kivert a víz, remegtem, kétszer hánytam, a lábamat a görcs elmúlása után még napokig nem tudtam megemelni, mert belenyílalt a derekamba. Szerintem próbáljatok meg másik orvost keresni, mert ebbe a fájdalomba bele lehet őrülni, ha sokáig tart, nem mellesleg meg kéne szűntetni az okát. Ha szerencséje van, akkor magától is elmúlhat, ha elmozdul a kő, és sikerül kipisilnie.

2010. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!