Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehetséges, hogy negatív...

Mitől lehetséges, hogy negatív lett a vizelet tesztem?

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkaptak a rendőrök marihuána fogyasztás gyanúja miatt, volt vizelet teszt, és be is vallottam, hogy fogyasztottam. El is kezdtem az elterelést, majd nemrég kaptam egy határozatot a rendőrségtől, miszerint negatív lett az eredményem és ejtették az eljárást.

Abban az időszakban kb napi szinten fogyasztottam.

Mitől lehetett mégis negatív a tesztem? Utalhat ez valamilyen egészségügyi problémára?

Egyébként autoimmun pajzsmirigy alulműködésem van, de a vírus miatt lassan egy éve nem voltam kontrollon. Lehet ennek bármilyen köze hozzá?

Vagy egyszerűen csak túl sokat ittam pisilés előtt és ennyire "felhígult" volna?

Nem vagyok egyébként ilyen mindenre ráparázós, de ez annyira fura, érthetetlen számomra.



2020. okt. 23. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de rohadt szerencsés vagy. Lehet, hogy ők hibázták el a tesztet.
2020. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na most ez nekem nem teljesen tiszta.


Az elterelést akkor kezdheted meg, ha pl beismerted hogy szívtál. Ezután a rendőrség kiállít egy jegyzőkönyvet, és lesz egy határozatuk. A határozatban leírt cselekmény (mint kábszer fogyasztás) miatti eljárás fog "szünetelni" és jó esetben megszűnni - ha elvégzed (igazoltan) az elterelést.

(Ha nem tudod igazolni, akkor meg ugye az egész megy tovább a bíróságra.)


Na most ha te már elkezdted, akkor volt bizonyíték, és ez az eljárás későbbi okok végett egyáltalán nem tud megszűnni!


A tömegspektrométeres vizsgálat eredményét is minden esetben megvárják, mielőtt kiállítanák a határozatot. Ezért ezt a kérdést amit kiírtál nem tudom értelmezni!


Viszont


-Lehet azért nem mutatták ki mert nem igazi fű volt. Lehetett akár orvosi marihuána is, lefújva egy kis mondjuk bikával. Így máris nem 2 hétig kimutatható, hanem jó esetben pár napig.


-Lehet hogy igazi fű volt, de keveset szívtál. Vizeletből 4-5 nap után ha keveset szív az ember van akinél nem mutatja ki.


Minden esetben ha tanúvallomást tettél arról hogy füvet szívtál, akkor már mindegy hogy mit jelzett a teszt. Nekem ez az egész ügy erősen furcsának tűnik...

2020. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy marihuána volt, aznap is szívtam, illetve előző nap is, nem egyedül voltam, a többieknek pozitív tesztjük lett.


Kaptam egy határozatot amiben szószerint le van írva, hogy mivel megvizsgálták a vizeletemet, ami negatív lett, ezért amit tettem nem bűncselekmény és az eljárást megszüntetik. Rögtön felhívtam az egyesületet akiknél az elterelést csináltam, ők is meglepődtek, nem találkoztak még ilyennel, de azt mondták küldjem el nekik a határozatot és utánajárnak. Elküldtem, és pár nap múlva kaptam a választ, hogy törlődik az egész, és mellékelték a hivatalos igazolást az elterelés lezárásáról, az eljárás megszüntetéséről szóló határozat alapján.

Nekünk azt mondták a rendőrségen, hogy azzal a papírral amit ott adnak rögtön, akár már másnap jelentkezhetünk az elterelésre, szó se volt arról, hogy várjunk még bármilyen papírra.

2020. okt. 23. 15:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy ugye ott a helyszínen csináltak egy gyors tesztet, és már az is negatív lett, de azt mondták a rendőrök, hogy biztosan hibás a teszt és ráírják a papírra, hogy pozitív aztán úgyis bevizsgálják.
2020. okt. 23. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak az a fura hogy amikor a rendőrségen odaadják a papírt, addigra már annak is benne kellett volna lennie hogy + lett a teszt.

A másik hogy a papírral első körben a pártfogóhoz kell menni, és ő adja az újabb papírt amivel pedig az addiktológiára, drogambullanciára - ahol el lehet tényleg kezdeni. Viszont ez időbe szokott telni. Van hogy több hónapba is!

De

egyébként nem vitatkozni akarok. Ha így volt hát így volt. Lehet a vírus miatt most másképp működik.

Akkor

egyszerűen szerencséd volt...

2020. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem az elterelős hölgy (aki egyébként nagyon kedves és segítőkész volt) azt mondta, hogy ha azt mondtam volna a vallomásomban, hogy nem fogyasztottam semmit, de a pisi teszt pozitív akkor ugyanúgy van eljárás és le kell járnom az elterelést, most ennek az ellenkezője történt és úgy néz ki a bizonyíték ütötte a vallomásomat.
2020. okt. 23. 15:59
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon is kiváncsi vagyok arra amit mondasz, nekem ez az első (és remélem utolsó) ilyen ügyem így egyáltalán nem tudtuk, hogy mi hogy van, csak azt csináltuk amit mondtak.

Az addiktológia a vírus miatt szünetelt, így arra most nem volt szükség.

2020. okt. 23. 16:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden esetre sosem vallunk be semmilyen szerfogyasztást a rendőröknek.

Akkor sem ha tök egyértelmű.

Vizeletet se adunk soha, mert az 2 hét. Bármit mondanak, ijesztgetnek, nem szabad bedőlni nekik. Vegyenek csak vért - az csak 3 nap 😃

2020. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!