Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 3 algopyrint megettem 3...

Ha 3 algopyrint megettem 3 órán belül (nehezen múló fejfájás) úgy hogy amúgy antidepit+frontint szedek,lehetett belőle bajom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok allergiás az algopyrinre,de lehet a frontinnal keresztbe hatott,mert a 2. tabit a szokásos frontinom mellé vettem be,és nem szokott ennyire kiütni,fura volt minden,meg gyorsabban telt az idő(frontinnál magába ezt már nem veszem észre,ismerem mint a rosszpénzt). Most már az utolsó bevétele óta is eltelt több mint 2 óra,és furán érzem magam,de nem egyértelműen rosszul,csak érdekesen. Hogy lehet ez? Kioktató szidalmazó válaszokat mellőzzétek,nem gondoltam,h bármit is csinálhat,hiszen nem egy tramadol kaliberű dologról van szó.

2020. okt. 28. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Én tudok olyat, ahol a lány szedett valami állandó gyógyszert, mert teherbeesési gondjai voltak, azon kívül megjött a menzesze nagyon erős görcsökkel, erre ha jól emlékszem, bevett Algopyrint és még valamit. A vége az lett, hogy a 3 gyógyszer úgy kiütötte, hogy nem ismerte meg a saját hozzátartozóit, úgy viselkedett, hogy kórházba került és hetekig nem tért vissza az emlékezete.

Szóval csak óvatosan, arról nem is beszélve, hogy szerintem az Algopyrin gyomorvérzést is okozhat.

2020. okt. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

[link]

Itt meg tudod nézni őket.

Algopirin-Frontin kölcsönhatásra azt írja, nincs az adatbázisban.

Algopirin-escitalopram (nem tudom, milyen antidepit szedsz, ez a leggyakoribb) azt írja, hogy "A gyógyszerek között kölcsönhatás lép fel, de odafigyeléssel szedhetõek együtt (szokatlan tünetek észlelésekor forduljon orvoshoz)".

Antidepit meg frontint eleve együtt szokták felírni, az nem gáz.

2020. okt. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

[link]

ez azt írja, hogy "Metamizole may decrease the excretion rate of Alprazolam which could result in a higher serum level", azaz az algopirin csökkentheti a frontin lebomlását, így magasabb szérumszintet okoz.

Ha gondolod, csörgesd meg a toxikológiai ügyeletet, 36 80 201 199 ingyen hívható 0-24-ben.

2020. okt. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem hívtad fel az orvosodat vagy az ügyeletet, mielőtt elkezdted kavarni a dolgokat?
2020. okt. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,kialudtam,már nincs gáz 😃
2020. okt. 28. 11:39
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy Duciltiat (duloxetin) szedek napi 60 mg-t
2020. okt. 28. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Atya ég! A szívedet kikészíti teljesen, inkább hívjál orvost.
2020. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mármint mi készíti ki?

Az algopyrin,ésa duloxetine kombója?

2020. okt. 31. 02:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!