Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami egészségügyi oka...

Lehet valami egészségügyi oka a "terhes has" típusú hízásnak?

Figyelt kérdés

(Már az elején leszögezném: TERHESSÉG KIZÁRVA.)

Rengeteget edzek, viszont az étkezésem hagy kivetnivalót... de most nem ez a kérdés lényege.

Izmos vagyok, a lábam, karom, de még az arcom kerekedése sem zavar különösebben (mármint zavar, de csak esztétikai szempontból). A hasam viszont elkezdett aggasztani. Alapból aránytalanul hasra hízós vagyok, de nem hurkásodom mint más ember. Ha leülük még akkor se, csak egy kicsit. Megfogni meg lehet rajta a hájat, viszont nem "gyűrődik". Cserébe szó szerint úgy nézek ki, mintha terhes lennék.

Ennek mi az oka? Aggódjak?

(Nyilván le fogom adni, megyek szakemberhez aki segít a táplálkozásban, az ""okos"" életmódtanácsadást, a dagadt disznózást, meg a hasonló megnyilvánulásokat kerüljük, és koncentráljunk a kérdésre, köszönöm.)



2020. okt. 28. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Ne aggódj, teljesen normális.
Menj orvoshoz, mert ez aggasztó.
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán máj probléma is lehet. Magas alkohol vagy cukor fogyasztásnál elzsírosodhat a máj. Ami azért nem jo mert a máj nem zsírtárolásra való
2020. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem genetika is lehet, mert anyának és nekem ugyanez van. Pont ezért nem edzek hasra, inkább diétáztam, hogy kicsi legyen a hasam, sikerült is a régi formámhoz képest lefogyni,de továbbra sem edzek rá,mert valószínűleg megint ez lenne. A mamámnak volt még olyan testalkata, hogy vékony, szinte már modell lábak, de nagy pókhas. Ez anyára és rám is átruházódott. Mikor kicsi voltam, volt egy akkor nagyon híres énekes, Flo-rida (azt hiszem így kell írni), neki is ilyen volt, olyan terhes hasú volt, pedig edzett, meg látszott is rajta, hogy az nem háj, legalábbis a külső, legfelső réteg. Az is lehet még, hogy edzel, viszont nem megfelelően taplálkozol, esetleg úgy kezdtél edzeni, hogy a hasadon sok felesleg volt, edzel, de ugyanúgy táplálkozol mint előtte, így nagyrészt a zsírra, hájra fog rámenni az izom. Szerintem nyugodj meg, inkább ne edzz, hanem kardiózz (mert az zsírégető, nem izomépítő, legalábbis kisebb mértékben építi az izmot), de azért biztonság kedvéért egyszer érdemes megkérdezni egy orvost is 😊

! Fontos kiemelnem, hogy csak azt írtam le, amit tapasztaltam, olvastam, hallottam, nem vagyok sem orvos, sem személyedző stb., csak egy ugyanolyan testalkatú lány, mint te, a leírásod alapján. !

2021. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"az étkezésem hagy kivetnivalót... de most nem ez a kérdés lényege."

De igen, pont ez most a kérdés lényege. Az ilyen típusú "hízás" felborult bélflóra következménye.

2021. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!