Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olyan problémám van, hogy nem...

Olyan problémám van, hogy nem tudok tablettákat/kapszulákat egyben lenyelni. Nem tudom van e ilyen betegség vagy kiskori fóbia miatt van e, aki szintén így volt talált rá megoldást?

Figyelt kérdés
Próbáltam simán folyadékkal, étellel, próbáltam letolni a torkomon illetve össze is törtem amit tudtam, de egyik módszer se vált be.
2020. nov. 1. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam, aztán egy exem azt mondta hogy erre van a gége. Valamit ott lezár a nyelés pillanatában. Mert én attól féltem hogy a légcsövembe kerül és megfulladok.

Elkezdtem rá úgy gondolni mintha ennék, akkor is van hogy az ember egy jó nagy falatot nyel le, mégis a jó útra megy. Beveszem, egy hatalmas kortyot veszek a számba, és egyben lenyelem, nem is gondolok rá hogy valami szilárd is van a kortyban. Régen mindig pici korttyal nyeltem le és akkor éreztem hogy megakad, meg végigkaristolja a torkom, de így már nem érzem, még a legnagyobb kapszulákat is le tudom nyelni.

2020. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám. Minden tablettát felold, vagy elszopogat, a kapszulákat szétszedi, vagy ha nagyon szükséges, addig szopogatja a szájában a kapszulát míg végül valahogy le nem csúszik vízzel. Pszichésen van nála is, fél, hogy megakad a torkán.
2020. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 20 éves koromig semmit nem tudtam bevenni, szintén pszichés volt. Egyszer be kellett vennem valamit, de közben véletlenül elterelték a figyelmem, én arra koncentráltam, és egyszer csak leszaladt. Onnantól nem görcsölök rá és már a hatalmas kapszulák is lemennek. Ha esetleg van valami tictacod vagy bármi pici cukorkád, gyakorolhatsz rajta és ha egyszer rájössz a technikára, utána már menni fog.

Sokan azt mondják, tedd a nyelved hátára nagyon belülre, nos én mindig úgy próbáltam sose ment. Azóta épphogy csak beteszem a számba, és már le is ment. Hajrá!

2020. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez a helyzet, pszichésen. Kapszulát nem tudok lenyelni, tablettákat széttördelem. Viszont azt vettem észre, hogy szénsavas ásványvízzel, vagy bármivel ami szénsavas, könnyebben le tudom nyelni a tablettákat.
2020. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Korábban volt ilyen gondom, de észrevettem, hogy ha valamit eszek és már eléggé megrágtam, aztán a lenyelés előtti pillanatban beveszem a gyógyszert, akkor az étellel együtt simán le tudom nyelni. Van úgy, hogy még így is egy darabig forgatom a számban, de aztán valahogy mégiscsak lenyelem.

Ezzel az trükkel már a legnagyobb kapszula is lemegy, viszont magában még legkisebb sem sikerül a mai napig sem.

Pedig tudom, hogy ott van az étel között, és most verem át önmagamat. ;)

2020. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!