Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történhetett az anyajegyemm...

Mi történhetett az anyajegyemmel? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult, de hátha valaki megérti:

Van egy kb. 2 cm-s anyajegyem a bordáimnál. Kiskoromban lapos, sima felülete volt, de 4 évvel ezelőtt elkezdett az egyik fele megvastagodni, besötétedni és kiemelkedni kb fél cm-rel (olyan 3D-s lett). Voltam vele vizsgálaton még akkor pár éve, de az orvos nem látott rajta elváltozást.Fél éve vettem észre, hogy eléggé száraz lett és berepedezett, majd később egy kisebb és egy nagyobb részre különült. Tegnapelőtt zuhanyzás közben a kiemelkedő részből a kisebb darab kiesett, ma pedig a maradék darab. Nem vérzett, nem fájt. Az "új" rész sima, halványabb színű mint az anyajegyem többi része és olyan kis bemélyedés van a darabkák helyén. Szerintetek mi történhetett? Nem fibróma volt, se szemölcs. Menjek vele orvoshoz?

Köszi aki tanácsot tud adni.



2020. nov. 3. 10:25
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mindenképpen orvos lássa. Nekem anno gyerekkoromban a fülem mögött volt anyajegy szerűség, akkor többször látta bőrgyógyász, csak legyintett, hogy semmi teendő vele. Kb. 15 évvel később sebesedett, vérzett állandóan, sosem gyógyult be, mindig heges volt, így levetettem, kiderült, hogy basalioma. Most már azt mondom mindenkinek, hogy ha talál magán valamit ami nem tetszik vagy fura, akkor mindenképpen nézesse meg és ha azt mondják ennek ellenére, hogy nincs vele teendő, akkor kicsit később mással is nézesse meg.
2020. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!