Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon haragszok egy barátomra...

Nagyon haragszok egy barátomra. Karanténban van, mivel édesanyja koronás, ő mégis kiment emberek közé, mert neki "szabad". Jól tudom, hogy nem lenne szabad kimennie?

Figyelt kérdés

Az indok az volt, hogy nem ő volt karanténban, hanem az anyja, és az nem számít, hogy ölelgette miközben fertözött volt, ő szabadon járhat kelhet és szerinte teljesen rendben van így kimenni az utcára. Csak én tudom úgy, hogy amúgy semmiféle képpen nem szabad ilyenkor kimenni?

Egyébként nem félek a vírustól vagy bármi, de ne adjuk tovább feleslegesen. Most nagyon felhúztam magam...


2020. nov. 8. 08:07
 1/4 Hellmano ***** válasza:
100%
Felelőtlen és szándékos fertőzés veszélye is fenn áll ez esetben. Bár lehet ő nem kapta el vagy nincsenek tünetei. De , azért ilyenkor jobb otthon maradni neki is. Sajnos ugyanezt láttam szomszédomnál is. Ők hatalmas vallásos család és ugyanúgy összejártak. Volt, hogy többször elhagyták a lakást, pedig hatósági karanténban voltak rendőri ellenőrzéssel...csak ugye napi 1-szer jött a rendőrség és ezt betanulták utána rájuk se néztek és ment az élet ugyanúgy, mintha minden rendben lett volna. Nem hiába, aki fanatikus vallásos annak mondhatsz te bármit, nekik csak a saját fanatikus életük van.
2020. nov. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Rendőrséget rá lehe hívni, ők majd meggyőzik.
2020. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen idi*ta szabályok vannak, simán el tudom képzelni, hogy csak az anyja van hivatalosan karanténban, ő nem, sokan panaszkodnak arra, hogy csak 1-1 ember van egy háztartásból karanténban, a többiek kedvükre járkálhatnak.

Morálisan persze nincs igaza.

2020. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Rosszul tudod,lehet hogy ő szabadon járhat bárhova.
2020. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!