Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakás műszakról való...

Éjszakás műszakról való átállásra nappalos műszakra van valami "bevált módszer"?

Figyelt kérdés
6:00 - 18:00 és 18:00 - 6:00. Ez a két műszak van munkahelyemen, ahol nappalról éjszakára való átállással nincs problémám, de éjszakáról nappalra évek óta nem tudok visszaállni. Van rá kevesebb, mint két napom. Hazajövök pl péntek reggel éjszakás műszak után, majd vasárnap már 3:00-kor már kelnem kellene, viszont még éjfél után is csak forgolódok szombat este és úgy megyek 12 órát dolgozni, hogy 1 max 2 órát sikerült csak aludnom. Éjszakás műszakból mikor haza jövök, csak 2-3 órát alszok, hogy este tudjak aludni, de még így pár óra alvással se tudok éjszaka aludni, alvás nélkül viszont nem bírom ki 2x óra ébren létet. Altatót nem szeretnék használni, csak kíváncsi vagyok, hogy vannak-e még olyanok rajtam kívül, akik nem bírják a műszakozást, de muszáj csinálni és van erre a szervezeti átállásra valami bevált módszerük? Köszönöm.

2020. nov. 9. 00:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs. Most is itt kuvikolok pedig hamarosan kelés. 10 év alatt nem szoktam meg. Melót kéne váltani
2020. nov. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így dolgozok igaz csak 3 éve, de éjszakásból nappalra nekem sem megy az átállás. Igaz nekem elég 5:00 kor kelnem mert baromi közel van a munkahelyem, viszont első nap előtt hajnali fél 1 nél korábban nem tudok elaludni. Az nálam valamennyire bevált módszer hogy az utolsó éjszakai műszak után amikor hazaérek csak keveset alszok maximum 12:00 ig de sokszor ha tudom hogy aznap van dolgom akkor 11:00 ig alszok. Mivel nem alszom ki magam rendesen, de annyit igen hogy estig ne legyek zombi így valamennyire működik az hogy éjfélkor már eltudok aludni normálisan. Régen amikor az utolsó éjszakai műszak után is délután 3-4ig aludtam akkor hajnali 2 kor sem tudtam elaludni így jóval nehezebb volt az átállás. Most ezzel a módszerrel egy fokkal könnyebb, viszont még így is édes kevés. Viszont hogy az éjszakát végig bírjam nyomni ahhoz az kell hogy az éjszakás előtti pihenőnapomon legalább hajnali 2 ig ébren kell lennem hogy éjszakás előtt viszonylag sokáig aludjak 10-11 ig hogy tovább bírjam. Ez nem mindig sikerül, de amikor igen akkor ezzel magát az éjszakai műszakot simán túl élem. Én csak azért szeretek így dolgozni mert 2 nap után van 2 nap pihenőm, az éjszakai műszakot meg csak azért mert nincs bent a vezetőség, a dolgomat tudom, szépen nyugodtan elvégzem, senki nem piszkál a hülyeségekkel, hanem tudok nyugodtan dolgozni és ennyi. Egyébként csak azért nem váltok munkahelyet és inkább ameddig úgy érzem hogy bírom addig nem váltok, mert anyagilag sem rossz, plusz nekem a 3 műszak de 8 órás munkarend az nem jött be azt a 5 napos éjszakázást már nem bírom, próbáltam de nem ment. Így 12 órában ugyan ami brutális de sokkal jobban bírom mint 8 órába 5 napig.
2020. nov. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 3 éve nyomom éjszakába 2 éve 2 délutános után jön 1 éjszakás. Éjszakából vissza állni úgy szoktam, hogy péntek reggel 7-re haza érek 8kor lefekszem ahogy szoktam délután felkelek mint mindig este meg lefekszem
2020. nov. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem feküdtem le aludni utolsó nap, hogy éjszaka tudjak aludni.
2020. nov. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a melatonin (ne a "bio"-t hanem más márkát nézz) mennyire tudna segíteni benne.

Sokan vannak így, nem tudnak visszaállni, egészségileg se jó ez.

2020. nov. 9. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!