Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha aktívabb mozgáskor/sportolá...

Ha aktívabb mozgáskor/sportoláskor már az elején gyorsan magasra felmegy a pulzusom az mindenképpen valami szívprobléma vagy lehet simán edzettlenség is az oka?

Figyelt kérdés
Érettségi után mikor már nem volt kötelező a tesi szinte nem sportoltam semmit évekig, max a busz után futottam, meg gyalog mentem a lépcsőn. Elkezdtem mozogni vagy 2 éve, de sajnos rendszertelenül így nem volt egy folyamata a fejlődésnek. Ebben a karanténos időkben elkezdtem otthon tornázni, némi kardio edzést is bele téve, de a mai napig is már az első nagy “belehúzáskor” 160-170 a pulzusom, ez normális?
2020. nov. 13. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor en is ujra elkezdtem sportolni hosszu evek utan, nekem is magas volt pulzusom, szinte az elso megmozdulasra is. De aztan, ahogy egyre jobban belerazodtam, es jobban birtam az edzeseket is, a pulzusom is normalizalodott, nem ugrik fel rogton az egekbe.

Esetleg nincsen tulsulyod? Akkoris magasabb lehet a pulzus.

2020. nov. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos, 170cm/57kg vagyok. Ettől függetlenül néha kicsit ijesztő, hogy pár aktívabb mozdulat és máris így fel tudok pörögni.
2020. nov. 14. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!