Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek az emberek...

Hogy lehetnek az emberek olyen felelõtlenek hogy járvány idején is minden fitty-phasz dologgal orvoshoz mennek?

Figyelt kérdés
Nem érzik hogy ezzel másokat veszélyeztetnek??

2020. nov. 21. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Amit Te "fitty-phasz"-nak vélsz az elképzelhető, hogy az orvos szerint akár egy súlyos betegség is lehet. Gondolom van orvosi diplomád, mivel el tudod dönteni, hogy mi a fontos betegség és mi nem az.
2020. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Aha...értem. Szóval manapság már az is felelőtlenség ha orvoshoz mész mert bajod van...értem.
2020. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi erővel minek születtél meg, ezzel másokat veszélyeztetsz.
2020. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem te ezt az egészet nem igazán gondoltad át, mielőtt kiírtad. De nagyon nem. 😐
2020. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
hát persze hogy felelőtlenség, ha bemész valami bajoddal az orvoshoz, akkor annak a végén még dolgoznia is kell, és azzal nem lehet minden nap tündökölni a pletykalapokban, csak azzal, hogy hisztériáznak egy egyszerű vírusos megbetegedés miatt...
2020. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen indíttatásból teszed fel a kérdést, de tapasztalatom szerint az emberek zöme komoly okból fordul orvoshoz. Nekem szeptemberben volt egy hőemelkedéssel és hasi tünetekkel járó fertőzésem, amire a háziorvosom telefonon csak azt mondta, hogy várjunk még. Amikor 2 nap elteltével már véreset köptem ill. véralvadék volt a köpetemben, akkor a háziorvost már telefonon sem tudtam elérni és a körzeti ügyelet szintén telefonon elutasított azzal, hogy forduljak a mentőkhöz. Amikor felhívtam egy magánkórházat, hogy talán van náluk valaki, aki vizsgálat után tudna valamilyen antibiotikumot felírni, mert a tünetek tüdőgyulladásra (vagy azt megelőző állapotra utalnak), akkor azt mondta a telefon másik végén levő diszpécser, hogy mivel hőemelkedésem van, azért nem tudnak ellátni (hivatalos "központi" utasításra). Magyarán a megtett körből az volt a leszűrhető tanulság, hogy dögöljek meg. Végül kénytelen voltam megkeresni a korábbi háziorvosomat, aki érdekes módon orvosként viselkedett, meghallgatta a mellkasomat és írt fel olyan gyógyszert, ami segített kilábalni a betegségből.
2020. nov. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"tapasztalatom szerint az emberek zöme komoly okból fordul orvoshoz"


Orvosként meg az a tapasztalatom, hogy kétféle ember van: az egyik akkor is szalad, ha csak keresztbe áll benne a fing, a másik meg akkor sem, mikor a fél melle lerohadt a mellráktól.


És igen, idegesítő tud lenni, mikor valaki éveken keresztül szarik az egészségére, aztán éppen a járvány kellos közepén jut eszébe, hogy a 10 éve halogatott méhnyakrákszűrését megejtse, és fel van háborodva, mikor közlik, hogy ez talán nem az az idő.

2020. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Én inkább úgy látom, hogy a jelenlegi vírushelyzetben ennek rendelnek alá mindent. Ha nem covid vagy negatív a teszted, akkor kb. minden betegség másodlagos és nem foglalkoznak veled, gyógyszert nem képesek felírni, fizikailag szinte nem is vizsgálnak meg. Persze kivéve az aktuálisan sürgős eseteket.
2020. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerint is sok ember van akik mindig minden kis vacakkal azonnal orvoshoz mennek, egy sima náthával is, amit otthon kikúrálhatnának, van sok unatkozó, vagy hipochonder is akik állandóan ott ülnek a rendelőben, persze olyan is akad aki évekig még komolyabb tünetekkel sem megy el.
2020. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én inkább úgy látom, hogy a jelenlegi vírushelyzetben ennek rendelnek alá mindent"


Igen, mivel nem tudom feltűnt-e, de az eü dolgozók igen jelentős része megfertőződik, ráadásul egy rakás dolgozó át van vezényelve.

És ha valahol az összes dolgozó kiesik, akkor olyan se marad, aki a sürgős eseteket ellássa.

Tehát igen, célszerű az eü dolgozókat óvni valamennyire, különben cseszheted.

2020. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!