Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szociális dolgozók covid...

Szociális dolgozók covid szűrése: Ha szociális dolgozóként járna neked a heti covid teszt, élnél vele?

Figyelt kérdés

Ha nem kötelező.


Ha igen, miért? Ha nem, miért nem?



2020. nov. 22. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, persze! Legalább tudnám ha az vagyok és ha nincsenek tüneteim megkönnyebbülnék, hogy túl vagyok rajta, meg nem fertőznék meg másokat sem ez is nagyon fontos dolog.
2020. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is igénybe venném mindenképp (szakmától függetlenül). Mert nem szeretnék senkit megfertőzni véletlenül, ennyi az oka.
2020. nov. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minek? Egy valamennyi sütnivalóval rendelkező egyészségügyi dolgozónak illene tudni, hogy a teszt és az eredmény között kismilliószor fertőződhet meg. Igazából emiatt a tesztelésnek csak tünetek jelentkezése esetén van bármiféle értelme. Ha tüneteket produkálnék akkor kérném a tesztet. Bár ha belegondolok a teszt eredményétől nem függene, hogy ugyanúgy tartanám a "karantént" mint minden más éveben ha akár csak influenzás voltam. Táppénz, otthon maradás. Szóval még igazán ekkor sem osztana szorozna a teszt.
2020. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Èn kèrhetem a munkahelyemen (külföld). Köszi, kihagyom.
2020. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3, a heti teszteléssel kibukhat, hogy tünetmentes fertőzött valaki. Ezért van értelme (de annak persze nem lenne értelme, hogy ha más, fontosabb cél elől vennénk el a tesztkapacitást azért, hogy random embereket szűrjünk). Persze, tesztelés után is meg lehet fertőződni, ezért kell ismételni a tesztet. Ha kibukik, hogy pozitív, akkor viszont akikkel találkoztam, azokat azonnal le lehet tesztelni, nem kell egy hetet várni, majd a pozitívok kontaktjait is stb. Így lehetne fölgöngyölíteni a fertőzési láncokat - ha lenne rá kapacitás. De nincs.
2020. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dávid ***** válasza:

Én szociális gondozó vagyok a 8.-kerületi Olajág otthonnál, koronavírusos lettem, szerencsére kiszűrtek.

Az összes lakót is szűrték, bár kicsit későn.


Sajnos a velem egy háztatásban élőket nincs módom ingyenesen tesztelni.

2020. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!