Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Száraz, hámló, repedezett...

Száraz, hámló, repedezett talp a semmiből, mi lehet ez? Gomba? Mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
Semmi problémám nem szokott lenni, de egyik nap pár óra cipőben eltöltött idő után iszonyúan elkezdett fájni a talpam, alig tudtam járni, egy-két nappal később elkezdett hámlani és viszketni. Kb. egy hete nem javul. Az egyik talpam csak hámlik és csúnya, a másik fáj, mert be is repedt néhány helyen a bőr, úgy ki van száradva, hiába kenem lábra való krémmel. Néha alig tudok járni. A kezemen szintén kezd kiszáradni és hámlani a bőr.

2020. nov. 25. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet gomba, de akár ekcéma is lehet. Meg kéne nézetni a bőrgyógyászaton... Laikus vagyok, de nekem az gyanús, hogy a kezeden is megjelent... A gomba általában helyi probléma, ritka, hogy kézen-lábon egyszerre jelenjen meg.
2020. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Melus Pelus válasza:
Az lenne a legjobb ha megmutatnád egy bőrgyógyásznak. De lehet, hogy ha testápolóval kennéd, egy- két hét múlva eltűnne.
2020. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Vettem rá mindenféle krémet, kezd alakulni. Helyenként elég vastag, máshol vékonyabb rétegben kezdett hámlani, mára már elég jól lejött minden, pár nap és rendbejön (remélem). A kezemen nem volt ennyire durva, most szinte már csak a tenyerem szélén látható hámlás. Nem tudom mi volt ez, ha nem látnék javulását, már felkerestem volna egy szakembert, de úgy néz ki, nem lesz szükség rá.
2020. dec. 9. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!