Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Készülhetek a legrosszabbra?

Készülhetek a legrosszabbra?

Figyelt kérdés

Közel 2 éve műtöttek gerincsérvvel amit a műtétet megelőzően 4 évig húztam hordtam halasztottam. Na most viszont munkámból adódóan egyetlen egyszer sajnos volt egy olyan helyzet ahol relatív "nagyot" kellett emelni. Közvetlen másnap nem is volt gond, nem éreztem semmit.

Ez volt kb 2 hete.


Most viszont még szerencsém van hogy nincs az a régi úgymond lefelé a lábba sugározó villanyozó fájdalom hanem érzem hogy a hátizmaim most vagy fájnak vagy izomláz van ezt nem tudom megkülönböztetni.

Mindegy, ennek ellenére mindig próbálok helyes testtartást felvenni bármi is van ha fáj ha nem.

A műtétet megelőzően a hátam/derekam olyan egyenes volt mint a vonalzó annak ellenére hogy előre felé be voltam görbülve valamelyest. Majd utána és jelenleg most is van ugye 2 görbület kb váll vonala és a derekamban (ami gondolom jó, kihúzott testtartásnál). Műtét után némi zsibbadás teljesen megmaradt mindkét lábamban, inkább lábfejeimben, ami jelenleg is van.

Maga a műtéti fájdalomra (konkrétan a sebre gondolok ahol felnyitották a hátam kb 6-8 cm hosszú heg van) emlékszem, lehet soha nem fogom elfelejteni, és ahhoz hasonlót éreztem/néha érzek. Egyelőre még nincs a villanyozó fájdalom tehát még nem boltosult ki a porckorong.

(Egyáltalán ahol már be van hegesedve ott újra tud?)

(Van egy ismerősöm akinek ugyanez a problémája volt igaz őt kb 20-25 éve műtötték ezzel, viszont ő ugyanúgy nehéz fizikai munkát végez, jelenleg mezőgazdaságban dolgozik és pl 40-60kg zsákokat a vállán elvisz)


Gyógytornát csinálom a műtét óta, nem minden nap.


Nagyon remélem, hogy ez nem jön még egyszer elő mert akkor már a munkámat is elveszíthetem ez miatt vagy rosszabb..



Munkámról annyit, hogy nem nehéz fizikai munkát végzek. Nem egy helyben álló meló sem ülő, vegyes. Többet vagyok talpon. Különböző területek között járkálok, tartom a kapcsolatot. Felhasználható alapanyagokat készítek elő, pl békával való húzás.

Emelni nem igen emelgetek, ez az egy volt ilyen.


2020. nov. 29. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed, hogy kiújul-e? Feltételezem, hogy a műtéttel, és az utána követendő teendőkkel kapcsolatban már tájékoztattak. A legfontosabb a helyes testtartás, és a gerinckímélet, de ez sem garancia az újbóli kialakulása elkerülésére.
2020. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Helyes testtartást gyakorlom úgy is ha van fájdalmam. Nem úgy mint a műtétet megelőzően, hogy begörnyedtem. Szerintem azzal rontottam el és az miatt boltosult ki a porckorong.

Azt nem értem, hogy ha lefekszem a hátamra akkor enyhül a fájdalmam. Ilyet még nem éreztem. Ilyenkor nem érzek semmi fájdalmat. Nagyon reménykedek, hogy izomláz.

Olyan érzés mintha "be lenne állva a derekam)

Mai nap olyat éreztem, hogy fáj a derekam ami aztán a elöl a hasam felé is kezdett kihatni.

2020. nov. 30. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!