Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyomor, és vastagbéltükrözésem...

Gyomor, és vastagbéltükrözésem lesz, utóbbi bódításban. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, melyik lesz kellemetlenebb? Egymás után csinálják a kettőt!

Gyomorral kezdik, elvileg csak lidokainos sprét kapok a torkomba.

Vastagbélhez dormicumot fogok kapni, intravénásan. Attól el fogok aludni, vagy hogyan hat?

Melyik mennyi ideig tart nagyjából?

Ki lehet bírni a kettőt egymás után? :\



2020. dec. 1. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Arra számíts hogy egy műszer nyomnak le először a torkodon aztán a seggeden
2020. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elkábulsz, ha szerencséd van, rendesen, és nem fog fájni. Vki menjen veled és kísérjen utána haza.
2020. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyomortükrözés nekem borzasztó volt. Nem fájdalomnak mondanám, hanem nagyfokú kellemetlenségnek. Mikor befújták a lidocaint, össze-vissza öklendeztem. Aztán egy kis műanyagot raktak a számba, és bevezették a csövet. Nagyon mélyre. Az volt benne a rossz hogy folyamatosan töltik levegővel a gyomrot hogy ne tapadjon össze és lássák hogy mi a helyzet bent. Közben én is láttam a monitoron a belsőmet. A befújt levegő miatt volt szörnyű, mert nagyon feszített, és nő létemre olyan öblöseket böfögtem hogy nagyon kínos volt. Csak úgy kiáramlott belőlem brutális hanghatással, nem tudtam ellene semmit tenni. Ahogy kijött, egy kicsit megkönnyebbültem, de abban a pillanatban éreztem hogy újra majdnem pukkanásig töltöttek. Végtelennek tűnt az egész.

Utána visszatoltak a kórterembe (nem mehettem saját lábon mert kaptam valami nyugtatót is intravénásan) és ott egész éjjel jött belőlem a belém töltött levegő, de lent...

És még két-három napig durván égett a gyomrom.

Béltükrözésem szerencsére nem volt, de ha bódítanak akkor nem fogsz belőle semmit érezni, és emlékezni sem fogsz rá. Pedig el tudom képzelni hogy ott is durva hangokkal áramlik vissza a befújt levegő, de legalább nem fogsz tudni róla, így nem lesz kínos.

2020. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is leírom a gyomortükrözős kalandomat, hogy ne fosd össze magad totálisan az előttem levő választól.


Besétáltam gasztróra (állami), röpke 2 órával az időpontom után sorra is kerültem. Bementem, gasztrós belgyógyász kikérdezett hogy mi a panaszom, oké, megvizsgálnak. Ágyra fel, bal oldalamra kellett feküdnöm, lidokaint kaptam a torkomra. Semmi öklendezés, szépen lassan lenyeltem és az érzéstelenítős történet ennyi volt. Jött a műanyag csutora a számba, hogy a milliós cuccot ne rágcsáljam össze. Elkezdte levezetni, semmit se éreztem, monitort még nem mertem nézni. Kérte, hogy nyeljek egyet, hát nem igazán éreztem, hogy sikerülni fog, úgyhogy egy jó nagyot böfögtem neki és szerintem értékelte, mert mondta hogy jól csinálom. Levezették a műszert jó mélyre, csak annyit éreztem, hogy van bennem valami idegen tárgy, de nem fájt és totál kibírható. Közben vettek három mintát is lisztérzékenységhez meg egyebekhez, azt se éreztem különösebben.


Ennyi, egész biztosan nem lesz életed legjobb napja de teljesen kibírható és gyors a vizsgálat.

2020. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Ja, négyes, bocs, nem tudtam hogy csak az írhatja le a véleményét akinek nem volt rossz...

Én pl kifejezetten örültem volna ha valaki leírja nekem a rossz élményt is előtte, hogy tudjam, mi a legrosszabb ami történhet, de időm sem lett volna kérdést kiírni róla mert sürgősen vittek tükrözni.

Amúgy amikor nekem jött a böfögés, kifejezetten morgolódtak miatta hogy ha kiböfögöm a levegőt akkor nem látnak semmit és folyamatosan fújhatják újra. Pedig nem direkt böfögtem, nem tudtam mit tenni ellene.

2020. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár éve végeztek gyomortükrözést éber állapotban. Őszintén szólva borzalmas volt, de nem a fizikai része miatt, hanem pszichésen. Fizikailag semmilyen fájdalmat nem éreztem, még csak kellemetlenséget sem. Nem éreztem semmit abból, ahogy a műszert bevezették, sem a feltöltésből, sehol nem fájt, nem feszített, csak ráharaptam a csutorára és egyszerűen böfögnöm kellett, ennyi. Utána sem volt semmi panaszom. De nagyon megviselt pszichésen a tudat, hogy ledugtak egy tárgyat a nyelőcsövemen át a patkóbelemig. Lehet kérni szedációt, de szerintem felesleges. Fizikailag semmi rossz érzés és csak néhány perc az egész. Vastagbél tükrözésem idén volt, ez altatásban történt, semmit nem éreztem és nem emlékszem semmire. Utána sem volt rossz, távozott egy kevés gáz, de semmi hascsikarás, vagy fájdalom. Propofolos mélyaltatásom volt,aneszteziológussal. Ha biztosra akarsz menni,ezt javaslom. A Dormicum fájdalomcsillapító,kábító hatású, a hatása elég lutri, egyénfüggő. Ha szerencséd van, teljesen bekábulsz tőle, szinte alszol, de ha nem, akkor mindent érzel. A skála két végpontja között is bármi lehet és ez a vizsgálat alatt is változhat. A vizsgálat hossza függ attól is, hogy mit találnak, kell-e mintát venni, netán beavatkozást végezni, pl.polip eltávolítása. Általában 20-30 perc, 40 percbe többnyire bele szokott férni, de max.egy óra.
2020. dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!