Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond, mi okozhatja?

Mi lehet a gond, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Erős hajhullással küzdök, csináltattam vérképet, ami semmit nem mutatott ki. Ilyenkor mi a teendő? Mi az a dolog ami okozhat hajhullást, de a vérkép nem biztos hogy kimutatja?
2020. dec. 2. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
2020. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem ez most egyáltalán nem segített. Vagy ha arra céloztál, hogy én írtam ki azt a kérdést is, akkor nem talált sajnos. Idősebb vagyok, és nő, nem 18 éves fiú.
2020. dec. 2. 17:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Gócokat nem mutatja ki a vérvétel?
2020. dec. 2. 17:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem arra céloztam, a gócokat pedig nem mutatja ki a vérvétel.

Egy szuvas fog is lehet gócpont (márpedig nincs az a labor, ami megmondaná hogy van-e rossz fogad), és a hajhullástól a szívizom gyulladásig bármit tud okozni.

2020. dec. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm.
2020. dec. 2. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyhormon mukodeset is megnezetnem, maganuton se veszes.
2021. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de elvileg azzal nincs gond, TSH érték jó a vérképemen. Vagy ez önmagában még nem elég?
2021. jan. 5. 16:22
 8/8 Angel3000 ***** válasza:
Ûdvözlöm! A hajhullás egy bizonyos mértèkig termèszetes folyamat! Akkor tekinthetô rendellenesnek. Ha túlzott mèrtèkû kb; 60-100 hajszálat veszitûnk el, ès hiányzik a normál visszanövekedès! Hajhullásnak több tipúsa ès kiváltó oka van; Diffúz hajhullást általában vas, vagy cinkhiány, alultápláltság, krónikus betegsègek is okozhatják. Diffúz hajhullás esetèn a fejbörön mindenhonnan azonos mennyisègû hajszál hullik ki. Foltos hajhullást általában gócfertôzèsek pl. Rossz fog, krónikus mandulagyulladás okoznak, de pazsmirigy ès autoimmun betegsèg rèszekènt, illetve vèrbaj esetèn is. Foltos hajhullásról akkor beszèlûnk, amikor a hajas fejbörön látható, lencsènyitôl több tenyèrnyi egybefûggô területen hajhiány alakul ki. Lètezik egy ugynevezett Fèrfias tipusú hajhullás, a foltos hajhullás egyik formája az Androgèn alopècia, a fèrfias tipusú hajhullás, mely nemcsak fèrfiak esetèn alakulhat ki, hanem nôket is èrintheti. Nôk esetèn ilyenkor a nôi nemi hormonok mellett megemelkedik az androgèn hormonok szintje vagy csak az androgèn hormon receptorok èrzèkenysège nô meg, ami normál hormonszintek esetèn is magas fèrfihormon szintet jelez. Androgèn hajhullás esetèn, nôk esetèben alkalhazhatók antiandrogèn tipusú fogamzásgátló gyógyszerek.
2021. jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!