Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tyúkszemet hogy lehet lézerrel...

Tyúkszemet hogy lehet lézerrel eltávolítani?

Figyelt kérdés

Bőrgyógyásznál voltam aki megállapította hogy 13x17mm-es tyúkszem van a talpamba ami iszonyatosan nagy. Azt mondta hogy nem szívesen vállalná be a kivágását ugyanis ez már sebész dolga lenne inkább. Mondta hogy rettenetes fájdalommal járna az injekció. Ezért úgy döntött hogy lézerrel leszed belőlle egy 5mm-et legalább ami sikerült is. Így azt mondta könnyebbek lesznek a mindennapok nem fog annyira fájni és járni is normálisabban fogok majd. Írt fel rá egy ecsetelőt amit harmadik naptól kell használjak.


A kérdésem pedig az lenne hogy hallottam olyanról hogy lézeresen is távolítanak el tyúkszemet nem csak szemölcsöt. Ezt hogyan csinálják mennyire fájdalmas? Megbízható eljárás?



2020. dec. 2. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezeld szalicilsavas cuccal.

Az ki fogja marni, felàztatni.

2020. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mi a neve annak? Vagy hogyan kerjem a patikaba?
2020. dec. 2. 16:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Mar probaltam tapasszal is ecsetelovel is
2020. dec. 2. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt egy cipőm, megvettem jó drágán aztán egy szép napon azt vettem észre, hogy telis tele van a talpam tyúkszemekkel.

9 db volt a két lábamon és nagyon fájt.

Azt csináltam velük, hogy jól beáztattam (kb egy óra) jó meleg vízben.

Sarokreszelő, körömvágóolló.

Kifeszítettem amennyire tudtam és egy héten egyszer vagy kétszer eltávolítottam a megkeményedett részt.

Nem volt kis meló, mert majdnem fél év volt, mire teljesen ki tudtam reszelni.

Viszont a dokit megúsztam.

Ezt nagyon óvatosan kell, ha olyan helyen van inkább menj el sebészetre, nehogy nagyobb bajt csinálj, mint ami van.

2020. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Talpamon van a nagylábujjam és a mellette lévő alatt nem közötte de mar egészen odáig terjedt. De a lézeres eltávolítással megúszhatnám a sebészetet. Csak nem tudom ez hogyan működik
2020. dec. 2. 17:10
 6/6 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Én külföldön élek, szóval nem biztos hogy otthon is lehet kapni, de netrol biztos hogy tudsz rendelni, Bazuka gel a neve.

En ehhez vettem tyúkszemtapaszt a bajos részre tettem a gélből és rà a tapaszt.

Reggel tettem egyet, este levettem.

Fürdéskor puhult is egy kicsit,aztàn tettem éjjelre újat. És így tovább. Tehát folyamatosan volt rajta.

KB 1 hétig. A végén már eléggé mart.

Aztàn abbahagytam, pàr nap múlva kis segítséggel megszabadultam tőle

2020. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!