Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megjelent egy "lyuk" a talpamo...

Megjelent egy "lyuk" a talpamon? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nemrég észrevettem, hogy megjelent valami a talpamon. Először azt hittem szemölcs, vagy tyúkszem, de másnak tűnik. Inkább egy pár mm átmérőjű "kráter", aminek a közepénél valahogy több réteg bőr hiányzik (ez így nem tudom mennyire szakszerű, de így néz ki :D). Néha teljesen fájdalmatlan, azt hiszem már elmúlik, alig látszik, aztán utána megint jobban előjön, jobban látszik a hús, most jelenleg egy pici vágás is van, és fáj lépésnél ("száraz" állapotban most is kevésbé látszik, de ha felázik, akkor nagy kráteres lesz, a szélén vastag fehér a bőr). Természetesen bőrgyógyászhoz megyek vele, de addig is - szerintetek mi lehet? Találkozott már valaki ilyennel?
2020. dec. 2. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
19%
Megeszik a hangyák
2020. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
fökény? keress rá neten, hogy hogy néz ki.
2020. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem az volt..belementem egy felbuggyant vizű halatóba...hát igen én is elég buggyant voltam, aztán hogy ez ne legyen elég még bele is léptem valamibe, ami elvágta a talpam, és ott szépen kialakult egy ilyen fökény....

Vírus okozza és pl.uszodában is el lehet kapni.

Na hát nekem kivágta a bőrgyógyász, nagy élmény volt.

A talpamba kaptam érzéstelenítő injekciókat (áuuu) aztán utána jó mélyesn kivágta. 1 hétig azt hiszem , de lehet tovább is be volt kötözve, emlékszem akkoriban koleszes voltam és úgy kellett zuhanyoznom, hogy az egyik lábam kitettem, hogy ne érje víz.

Maga a kikaparás, meg az injekció eléggé kellemetlen volt, de túl lehet élni.

Azóta nem volt ilyen problémám..

Szerintem neked is ez lesz...

legalábbis az elmondásod alapján úgy tűnik..

2020. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!