Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kimek mennyi idő alatt jött...

Kimek mennyi idő alatt jött vissza a szaglása/ízelése a covid fertőzés után?

Figyelt kérdés

Kedden kezdődtek a bajok. Fájt a fejem,az arcom és a torkom, köhögtem is kicsit, volt hőemelkedés 1 napig.

Szagokat ízeket tökéletesen éreztem.


Az orvos elküldött egy sima gyorstesztre ami sajnos azonnal jelezte hogy pozítív vagyok :(


Ma reggelre a fejfájáson kívül minden tünetem elmúlt de jött a sokk mivel semmi ízt vagy szagot nem érzek. De komolyan semmit, ami kicsit megrémít.


Éhes vagyok de nem bírok megenni semmit mert olyan mintha vattát ennék.

Kinek mennyi idő alatt jött vissza?



2020. dec. 3. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Férjemnek 3 hete tart ez a tünet. :/
2020. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem 5 napig nem volt szaglásom.
2020. dec. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szó szerint rettegek hogy karácsonyig sem jön vissza :(
2020. dec. 3. 19:10
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnos benne van a pakliban. Vigasztaljon,hogy más belehal. Reméljük te megúszod ennyivel.
2020. dec. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de én 4 hónapja nem érzek szagokat/illatokat :( Két hónapig egyáltalán nem éreztem semmit, majd két hónap után megjelent egy parfümös illat az orromban, azóta is tart. Bármit megszagolok ugyanazt az illatot érzem, néha meg csak úgy is megcsap. Van hogy evés közben is érzem, mintha az ételnek lenne parfümös íze. Elég reményvesztett vagyok ennyi idő után, kitartás nekünk :(
2020. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Enni viszont egyél valamit, én ugyanígy nem tudtam enni mint te, sikerült vele 3 kilót fogynom 3 hét alatt (nem örülök neki, mert így is csak 48kg voltam). Ami nekem jól esett az a mozzarella, túrórudi és húsleves :D Te is próbálkozz ezekkel, nincs intenzív ízük amit hiányolnál. Legalább lesz valami a gyomrodban, muszáj! :) Jobbulást!
2020. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem 28-29 napig tartott, sajnos majdnem egy hónapig nem éreztem ízeket, szagokat. Kb egy hete másfél hogy újra érzek, de még nem 100%, sőt viszont ez jobb érzés még mindig.
2020. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez szörnyű, hihetetlen micsoda egy mocskos mellékhatásai vannak ennek a vírusnak. Mert az igaz hogy nem komoly dolog, de akkor is nagyon tönkre tudja vágni az ember hangulatát. Az a baj imádok enni minden féle jóízű dolgot így eléggé megvisel a dolog.
2020. dec. 4. 21:11
 9/12 anonim válasza:
2 hét múlva jött vissza :)
2020. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fuu, igen lelkileg engem is nagyon megviselt. Ma is mézeskalácsokat sütöttem és nem éreztem olyan erősen az illatát a házban mint ahogy szoktam. Tipikus olyan még, hogy erősen a dolgok fölé vagy bele kell hajoljak hogy érezzem az illatát. Az ízek se az igaziak. De a nehezén már túl vagyok, neked pedig kitartást!

Sajnos ez most egy ilyen időszak.

2020. dec. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!