Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a nőgyógyásztól való félelmet? Egyáltalán szükséges-e elmenni?

Figyelt kérdés

Transznemű férfi vagyok.

Ebből adódóan ugyan a lábaim között ez nem látszik, férfiként élek meg mindent. Nagyon nehezen veszem tudomásul, hogy női testben vagyok, így a lehető legjobban igyekszem ignorálni.

Nőgyógyászati vizsgálaton sosem voltam (25 éves vagyok), mert a gondolattól is rosszul vagyok. (Fizikailag és lelkileg is.) Viszont tudom, hogy elvileg kellene menni, csak sehogy sem tudom rávenni magam.

Nincs semmi panaszom, hüvelyi úton szexuális tapasztalatom nincs, biztosan nem is lesz soha. Azon kívül, hogy ülnek a női szervek a testemben és csinálják amit kell, nem történik velük semmi.


Nem tudom, hogy egyáltalán így szükséges-e a nőgyógyászati vizsgálat. Illetve amennyiben az, miképp tudok túlesni rajta anélkül, hogy rosszul lennék. Ebben szeretnék segítséget kérni.


Transzfóbok legyenek kedvesek továbbkattintani, nincs szükségem a negatívumokra a nemi identitásomat illetően. Köszönöm.



2020. dec. 5. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

"Ebből adódóan ugyan a lábaim között ez nem látszik, férfiként élek meg mindent".


Akkor hogyan is szeretnél nőgyógyászhoz menni?

2020. dec. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Elmész egy maszek nőgyógyászhoz és felteszed a kérdéseid.

Azért a pénzért meghallgat és ha úgy gondolod megvizsgál. Ha nem érzed a bizalmat, akkor eljössz.

Aztán egy másik alkalommal majd rászánod magad.

Nem kell ettől tartani.

Nem olyan mint egy fodrász, de csak neked...

2020. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Lába közt meg nő.


Keress egy magán nőgyógyászt, és menj el.


Csakis orvosi vizsgálat, ami szükséges.

Ennyi.


Nem kell a lelkedre venni.

2020. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Hu megmondom őszintén lehet mert már késő van, de kellett egy kis idő mire felfogtam, hogy mi is a helyzet....szóval én azt gondolom, hogy attól függetlenül hogy nem élsz szexuális eletet el kell menni nőgyógyászhoz.. igen biztosan fura érzés lehet nőgyógyászhoz menni férfi lélekként de fogd fel úgy mintha urológushoz mennél és végülis urológushoz férfiak és nők is mehetnek. Évente érdemes elmenni citológiai vizsgálatra. A férfiak az évenkénti prosztatavizsgskatot sem szeretik, ahogy a nők sem a nőgyógyászati vizsgálatot de ez az egészségünkhöz fontos, hogy eljárjunk szűrővizsgálatokra. Én azt gondolom ,hogy talan tenyleg megkönnyíti a dolgod, ha úgy gondolsz rá mintha csak urológushoz mennél. Vagy esetleg kérdezd meg a nőgyógyászt, higy nincs e más módja a szűrésnek esetleg évenként egy cg vagy tumormarmer vizsgálat.
2020. dec. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is magánt válassz aztán ha esetleg nem volt kedves vagy szimpatikus akkor egyszerűen legközelebb választasz egy másikat. Fontosak a szűrések, akkor is ha nem élsz nemi életet, mert egy cisztát vagy polipot vagy akármit jobb ha megtalálnak. Amúgy szerintem nagyon sok nő is retteg a nőgyógyászati vizsgálattól, túl kiszolgáltatottnak érzik magukat, meg félnek hogy mi fog velük történni. Szóval nem vagy egyedül a félelmeddel, még akkor sem ha neked ez bonyolultabb lehet biztosan. Szerintem nemi identitástól függetlenül orvoshoz járni senki nem szeret de attól még muszáj. Esetleg kérj meg valaki barátot/családtagot/párt hogy kísérjen el.
2020. dec. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Fizikailag szűz embereket márpedig nem vizsgálnak hüvelyi úton, és nem is kell őket, több forrásból hallottam. Én is 20 feletti szűz vagyok, és a legkevésbé sem izgatom magamat miatta.
2020. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2022-ben végül rávettem magam és elmentem nőgyógyászhoz (állami, nem magán). Nem volt kellemes érzés, minden pillanatában elképesztően kényelmetlenül éreztem magam, pedig a doki kedves volt. Megnyugodtam, hogy minden rendben, de ha legközelebb megyek újra le kell majd küzdenem a gondolatot, hogy "nem jó helyen" vagyok.


Egyébként megértem, hogy identitástól független a kellemetlen érzés, csak nekem egészen más a forrása ennek.

dec. 23. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!