Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsírosodó bőr? Az elmúlt...

Zsírosodó bőr? Az elmúlt években egyre erősödő problémát jelent az, hogy nagyon intenzíven olajosodik/zsírosodik az arcbőröm?

Figyelt kérdés
Onnantól számítva, hogy mondjuk zuhanyzom, 2-3 óra elteltével már csillog, 4-5 óra múlva pedig izzadtnak hat az arcom. Próbáltam már rengeteg kenőcsöt, de semmi nem vált be. Hasonló probléma valakinél, tippek?

2020. dec. 5. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kenőcs kell, hanem normális arcápolás. Legalább naponta 2x, reggel és este ezen a rutinon végig menni, egy idő után a bőr alkalmazkodik és nem termel plusz faggyút, legalábbis én ezt figyeltem meg a saját arcboromon.

A rutin egyszerű, 1 arctisztitás pl micellás vízzel, majd alaposabb arc tisztítás, én egy szimpla 500 ftos szappant használok aminek mandulaorlemenyes szappan a neve, 3 tonik, 4 arckrém, lehetőleg víz bázisú legyen pl Neutrogena hydro boost gel


Ezt napi 2x.

Hatni fog, mattabb lesz a bőröd 1-2 hónap után.

2020. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hámlasztás La roche posay effaclar géles hamlaszto lemosoja, és la roche hidratálo kremek pl cica plast bauer B5.

És lemosonak is la roche márkáju.

2020. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy elég komoly traumát okozott az évek során nem múló probléma, de kb rájöttem, hogy ez egy összetett dolog


Próbálj ki mindent, lehetséges, hogy működni fog, van esély rá, de ha nem akkor érdemes egy komplex problémaként tekinteni rá és megvizsgálni az életviteledet és a gondolkodásodat mennyire egészséges, nekem itt csúszott el a dolog..

2021. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!