Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Be merjem regisztráltatni a...

Be merjem regisztráltatni a nagyit erre a koronavírus elleni oltásra?

Figyelt kérdés

Nagyi imént felhívott telefonon és mondta, hogy hallotta a hírekben, hogy lehet regisztrálni internetes felületen oltásra. Ő pedig megkért engemet, hogy regisztráljam be amint ez lehetséges.

Én megmondom őszintén nem igazán örülök ennek, hogy fel akarja venni az oltást. Én nem vagyok oltásellenes és nem is szeretnék neki rosszat de szerettem volna ha kivár legalább tavaszig és ha sikeresnek bizonyulnak az oltások,abban az esetben nyugodtabb lennék.

Influenza oltás már nagyon régóta van, de így is egyes szervezetek mikor felveszik nagyon megbetegednek tőle. Ez ráadásul egy új keletű dolog, még a WHO sem tud rá mit mondani, mi a garancia rá, hogy ha felveszi nem hal meg egy hónap múlva?


Próbáltam neki elmagyarázni normálisan de egyszerűen annyira fél a vírustól ráadásul ő annyira kormány párti, hogy csak abban látja a jót amit a tvben kormányzati csatornák mondanak.


Mit gondoltok? Mi tévő legyek? Merjem beregisztrálni?


Alapbetegsége csak egy van, a magas vérnyomás.



2020. dec. 9. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, nem tudsz vele mit kezdeni. Az ő agyát már átmosták. Kész. Felnőtt ember, saját döntésekkel. Az ő felelőssége.

Csináld meg, aztán ha nem éli túl, akkor ez van sajnos. :( De ez az ő döntése volt, nem a tiéd.

2020. dec. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Figyu, attól, hogy beregisztrálod, még nem kötelező az oltás.


Oltási rend szerint fognak oltani. Nem a nagyid lesz az első! Először a hivatalos szervek és az egészségügyi dolgozók számára lesz elérhető az oltás.

2020. dec. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ


Persze, értem, hogy felnőtt ember, egyéni döntésekkel dehát csak az én lelkemen is száradna, hogy nem tudtam lebeszélni és nagyon nem is erőlködtem..

2020. dec. 9. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha ez egy lelkiismereti kérdés, akkor az jobb ha nem regisztrálod be és 1 hónap múlva a korona fertözésbe hal bele, nem az oltásba?


Felnőtt ember, ne vedd el tőle az önrendelkezését, mert úgy csak családi perpatvart hozol a fejedre.


Nem elsőnek fogják behívni az oltára és nem is mi leszünk az első ország, akik kapnak az oltóanyagból. Mire elkezdik nálunk az oltásokat már lesznek konkrét számok a UKból az AstraZeneca oltásról és ha aggályos visszajelzésekbe jönnek róla akkor beszéljétek le róla.

2020. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

1. "szerettem volna ha kivár legalább tavaszig" - efelől nyugodt lehetsz, nem is fogja előbb megkapni

2. Semmi vesztenivalója nincs. HA lesz konkrét cucc, és már tudjuk, hogy melyikkel akarnak oltani, akkor is mondhatunk nemet. (Amúgy szerintem nagyon nagy bukta lesz még ebből, mert egy csomó embernek elég konkrét preferenciája van az elfogadható oltást illetően, és hiába lesz X regisztráló, sokan vissza fognak lépni, ha nem lehet választani.) Mi is beregisztráltunk a családdal, de egyáltalán nem biztos, hogy a felajánlott oltást igényelni fogjuk. Az is kérdéses, hogy mikor lesz aktuális, mert pl. ha csak egy kb. 3 hónapos védettséggel számolunk, én pl. az évnek csak bizonyos szakában venném hasznát.

3. Felnőtt ember, az ő döntése.

2020. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Rendben, rávettetek :)

Beregisztrálom akkor aztán meglátjuk.

2020. dec. 9. 14:02
 7/8 anonim válasza:
83%
Én is beszéltem erről a nagyanyámmal. Ő is fideszes de szerencsére esze ágában sincs beoltatni magát. Pláne nem orosz vagy kínai vakcinával
2020. dec. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Az en mamám is nagy fideszes volt, még hűtőmagnesek is voltak kirakva. Aztan 4-5 éve történt valami, na azóta nem szavaz a fideszre. Még az m1et sem nezi. Örülök neki.
2020. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!