Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez megfelelő mennyiségű étel...

Griffincube kérdése:

Ez megfelelő mennyiségű étel kezdésnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anorexiás vagyok. A korona és ünnepek miatt nem kapok egyhamar normális segítséget, de megfenyegettek hogy beküldenek a kórházba karácsonyra, ezért próbálok többet enni, de borzasztó bűntudatom van.

Nagyon elvesztettem a realitás érzékem étkezés terén, már nem tudom mi sok, mi elég, ezért kíváncsi voltam hogy mások hogy ítélik meg:

Ma:

-200-250g narancs

-1 mandarin

-25g sárgarépa lepirítva

-25g párolt rizs

-egy nyers répa (kb 30g)



2020. dec. 9. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ehetsz bőven többet, mint ennyit.
2020. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

HA ebben már az ebédet is benne volt akkor ez nagyon nagyon kevés.


Tudom, hogy nehéz lehet, de próbálj meg nem grammozni minden ételt,egy idő után inkább szabadnak mint stresszesnek érzed majd magad attól, hogy mindennek a pontos mennyiségét, kalóriatartalmát.


És igyekezz ne csak zöldséget meg gyümölcsöt enni.

pl reggeli 1 db péksüti+ valami fehérje (pl 1 főtt tojás/3 sz sonka), pohár tej/tea mézzel

tízórai marék olajos mag és 1 db gyümölcs

ebédre 1 szelet hús és kb 200 g gabona

uzsira szendvics egy zsömléből

vacsorára meg mondjuk valami leves6 főzelék- egy adag 300 g! és egy zsemle

Nem azt mondom, hogy pont ezeket edd csak minőségileg és mennyiségileg adtam egy viszonyítást ami már elfogadható lenne. Ez sem sok étel, ennyit MINIMUM kellene elfogyasztanod, ha esetleg többet kívánnál egyél nyugodtan. viszont lehet most nem tudsz hirtelen ennyi ételt bevinni, szóval érdemes ennek kb a feléről kezdeni és mondjuk 2 hét alatt eljutni ilyen mennyiségekig

2020. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2-es

Igen, ez volt ebéddel együtt.

+vacsoràra forszírozva lettem, ezért ettem egy szelet tofut, és egy kicsi répát.

Nagyon szépen köszönöm az instrukciókat!

Próbálkozom!

2020. dec. 9. 21:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így még borzasztó kevés. Nyugodtan emeld fokozatosan a mennyiségeket. Rizsből pl. 80 gram egy normál adag közétkeztetésben (főzés előtt mérve). Nagyon kellene vmi fehérje! Ha nem eszel húst, akkor legalább tejtermék vagy tojás legyen minden nap. Ha vegán vagy, akkor hüvelyesek gabonával kombinálva. Ne csak tofu, sztem az nem túl egészséges. Ehetsz csicseriborsót, lencsét, babot, borsót is helyette. A magokban is sok hasznos tápanyag van. Tudom, hogy nagyon sok bennük a zsiradék, de ezek hasznos zsiradékok, van némi fehérje is. Mértékkel ehetnéd. Nyugodtan egyél több és több féle zöldséget is, salátákat, azok aztán nem hizlalnak, de több vitaminhoz jutna a szervezeted.
2020. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, hogy mennyire durva a helyzet, de ha úgy van, a re-feeding miatt nem jó ha rögtön töltött káposztával kezd az ember ( nyugi a tied max 300kcal, ami semmire sem elég). Lehetne úgy hogy ahogy bírod elsőnapban 200-al emelsz, aztán megint, és mondjuk 1500ig felépíted. Aztán pedig lehet hogy lesz extrém éhséged, ez a leggyorsabban úgy múlik el, ha nem próbálod beszabályozni.. Egyik legnehezebb része szerintem a felépülésnek.


A súly helyreállás alatt, esetleg magasabbra is mehet a súlyod, mint az elvárt /ha normál súlyról fogytál, afölé is mehet.. Ez a gyógyulási súly ideiglenes. Kezdetben a testzsírszázalékod magasabb lesz, mert zsírba több jön vissza, DE ez idővel mindenféle megszorítás és edzés nélkül is eloszlik.


Amit elvesztesz: a vékony identitás, a vékonyságban elérésében és fenntartásában kiélt kontroll igény ( ehhez nemárt szakember, mert ebből szokott az lenni, hogy anorexia után más szélsőséges táplálkozási formákba esnek át/ túledzésbe.)


Amit nyersz: az életed és az egészséged, szabadságot és nem félelmeket. Azt hogy az emberek nem egy beteg személyként kezelnek, hanem barátként. Lehet majd gyereked, családod, élhető jövőd. Sokkal több energiád lesz, lesz életkedved, tudsz önfeledten nevetni. Nem kell szoronganod az evéseken.


Nehéz a félelmeket legyőzni, nehéz újra a rendes ételekhez szoktatni magad, de megéri!. Csak a Te kezedben van, hogy mit kezdesz ezzel a néhány évtizeddel az életben. Nem tehetsz az anorexiádról, DE tehetsz ellene.


Sok erőt és kitartást !

2021. jan. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Az 1500 sem elég, nem azért írtam, hanem ez csak egy példa a kcal felépítésre. Egy anorexiásnak akár 100kcal/ttkg/nap (ttkg=testtömegkilogram ) is , amit egy ideig be kell vinnie, DE itt nem a jó zsírokról meg összetett szénhidrátokról van szó, nem ez a lényeg, hanem a food freedom. Nem újabb szabályok kellenek neked, hanem hogy valaki folyton elmondja, hogy a világon semmi baj sincs és nem fogsz meghízni, ha eszel szendvicset, burgonyát, akár mekis kaját vagy chipset. Belefér és kell is, el kell engedni ezt a kontrollt teljesen, hogy aztán egészséges mértékletességet tudj tartani.
2021. jan. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!