Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az új pfizer vakcina akár...

Az új pfizer vakcina akár meddőséget is okozhat?

Figyelt kérdés

[link]


4.6 Pont alatt:

"It is unknown whether COVID-19 mRNA Vaccine BNT162b2 has an impact on fertility"


Azért ebbe elég ijesztő belegondolni, tekintve hogy már csak napok kérdése és engedélyezni fogják ezt a szert. Plusz még ott van az is, hogy a jelenlegi korlátozások mellet (amit az oltás után sem terveznek feloldani, ha hihetünk nekik) egyre nehezebb párt találni: nem mehetsz ki, 2 méter távolság stb.


2020. dec. 9. 14:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Mi az ijesztő abban, hogy nem tudni van-e hatása a fertilitásra? Szerintem az lenne ijesztő, ha az lenne ott, hogy bizonyítottan káros.

Olvastál már gyógyszerhez mellékelt papírt? Annak elolvasása után még beszeded azt?

Szóval te csak a covid miatt nem találsz párt? Nem lehet kimenni? Hol élsz te? Javíttasd meg a bejárati ajtót ha nem tudod kinyitni, de ne arra fogd, hogy nem találsz senkit.

2020. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1

Ahogy azt már leírtam, ez azért lehet ijesztő mert már a hétvégén el fogja fogadni FDA, és valószínűleg kötelező lesz mindenkinek ez a vakcina. Az ember azért elvárhatná akkor hogy teljesen biztonságos legyen, nem?

2020. dec. 9. 15:01
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Kötelező?? Újabb kitaláció... Bejelentették valahol, hogy kötelező lesz bármelyik vakcina is?

Továbbra se értem, hogy honnan szeded, hogy nem biztonságos.

Tessék, itt van az Aspirin betegtájékoztatójából egy-két részlet. Ez ugyebár néhány évtizede már forgalomban van és még recept nélkül is kapható:

"Vannak arra vonatkozó eredmények, hogy az acetilszalicilsav hatásmechanizmusa befolyásolhatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés abbahagyásával visszafordítható."

"megfigyeltek súlyos vérzést, gyomor-bélrendszeri vérzést, fekélyt, átfúródást, koponyaűri vérzést. A gyomor-bélrendszeri vérzés tünetei lehetnek a vérhányás és a szurokszéklet. Koponyaűri vérzést különösen olyan betegeknél figyeltek meg, akik kezeletlen magas vérnyomásban szenvednek, illetve egyszerre alkalmazott véralvadásgátlót szednek. A hosszútávon fennálló vérzés vérszegénységet okozhat."

"Nem figyeltek meg a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatást."

Szóval abba lehet hagyni a pánikolást.

Nem a covid miatt vagy egyedül, nem a covid miatt nem mész ki, nem a vakcina miatt nem lesz gyereked, ha nem lesz és nem lesz kötelező a vakcina attól mert elfogdják, engedélyezik.

2020. dec. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3

Jaj persze bocsánat igazad van, nem lesz kötelező csak még a boltba kenyeret sem mehetsz majd venni nélküle, én kérek elnézést, így teljesen más a helyzet.

2020. dec. 9. 15:24
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ja, hogy te a jövőbe látsz és tudod mi, mikor, hol, miért lesz kötelező? Akkor mit keresel a gyk-n? Ha már ennyire unatkozol, legalább menj a jóstehetségeddel az ezotéria kategóriába.
2020. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5

Nem csak levonom a következtetést a világ kormányainak és a cégeknek a rendeleteiből és még szorult belém egy cseppnyi bölcsesség is, képzeld el...

2020. dec. 9. 15:30
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát látod most kifogtál rajtam, mert nem tudom elképzelni, hogy beléd egy cseppnyi bülcsesség szorult. Vagy úgy beszorult az a cseppnyi, hogy nem akar kijönni.
2020. dec. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Az algoflex fájdalomcsillapítótól akár meg is halhatsz, ami aztán végképp odavág a termékenységnek.Olvasd el pár egyszerű,bármikor használható recept nélkül vásárolható gyógyszer betegtájékoztatóját és láthatod, hogy jó minimalizálni az ilyenek szedését.

Én nem vagyok sem oltáspárti,sem oltásellenes.Aki akarja oltassa be magát.Mert egyenlőre egyáltalán nem kötelez senki rá.Sőt egyenlőre nincs itthon semmi amivel oltanának bennünket, meg sokáig nem is lesz annyi ,hogy kötelezővé tehessék, mert max akkor tudnák ezt megtenni ha a szer hegyben állna.Márpedig nem tartunk itt.Szóval ezen kár rugózni.

Másrészt káros a termékenységre a sok ülés, a szoros alsónemű, a rossz étkezés, dohányzás,alkohol ,drogok a stressz és még lehetne sorolni.

Én értem, hogy benned kétséget ébreszt a vakcinák bármelyike.Sokan vannak ugyan így.De ősszel kezdték a vakcinák 3. körös tesztelését mindenféle korosztályban, most is főleg az idősebbek kapják, 80-90 éves embereknél nem fog kiderülni hogy hogyan hat a termékenységre.Így nyilván nincs adat erre.Ez csak egy bevédés, hogy ők szóltak, hogy lövésük sincs így nem jelentheted fel őket.Mint ahogy az algoflex betegtájékoztatójában azért van a halál is felsorolva(és szinte minden gyógyszerébe) hogy ne reklamálhass.Ez biznisz.Pénzt keresnek.

2020. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te nem érzel különbséget a "meddőséget okozhat" és a "nem ismert a hatása a fertilitásra" között?

Abba esetleg belegondoltál, hogy mennyi idő tesztelni azt, hogy hogyan hat a fertilitásra? Nyilván nem annyi, mint megfigyelni a rövid távú mellékhatásokat. De nincs okunk feltételezni, hogy negatívan hat, mert a hatásmechanizmusából nem igazán vezethető le és tudtommal egyetlen oltásnak sincs káros hatása a fertilitásra.

2020. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez nem csak annyi, hogy "nincs adat" a meddőségről sajna.

[link]

A Pfizer ex-ügyvezetője rámutat, többek között, hogy a tüske fehérje tartozéka azonos a méhlepényben lévő fehérjével, és az oltás beadásakor, ami ugye ezt tartalmazza, olyan antitestek jönnek létre, amelyek a méhlepényt is támadják (ha van). Még petíciót is beadtak az oltás ellen.

Ezt a Pfizer cáfolta, az alábbi cikkben

[link]

méghozzá 42 ezer terhes covidos nő létezésének tényével. Ezzel az a baj, hogy ha igaz, amire az ex-ügyvezető felhívja a figyelmet, akkor ez nem zárja ki, hogy ne legyenek terhes covidos vagy terhes beoltott nők, akiknek nem adódik a gyerekkel komplikáció. Hanem azt jelenti, hogy az antitestek elkezdik támadni a méhlepényt, és ez nagyon korai vetélést vagy fejlődési problémát is okozhat, legalábbis az állítása szerint van ilyen hatása. És természetesen a vírusnak magának is van ilyen hatása, ez következik az állításából, hiszen arra is ugyanolyan antitestek jönnek létre, amelyek szerinte a méhlepényt támadják. Akárcsak az oltásos immunizálásra. Az állítását másképp lehetne megcáfolni, nem ilyen kiragadott példák becitálásával, hanem az antitesteket (vérplazmából) méhlepény szöveten lehetne tesztelni, hogy igazolódik-e a hatás. Ilyesmivel itt az ellen cikkben nem próbálkoznak.

2020. dec. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!