Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány napja mintha rángana...

Néhány napja mintha rángana az izom az alkaromban, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2-3 napja rendszeresen észreveszem, hogy miközben fekszek és telefonozok, a jobb alkaromban mintha az izom elkezdene nagyon gyorsan összehúzódni/lüktetni és mindig addig csinálja ezt, amíg meg nem mozdítom a karomat. Aztán egy kis ideig elmúlik, de mindegy milyen pozícióban tartom egy kis idő után újra előjön. Mint feljebb említettem, amikor telefonozok akkor a legaktívabb, de ha csak simán lógatom a kezemet akkor is egy idő után előjön. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy valami idegrángás lehet, fogalmam sincsen, soha nem fordult még elő ilyesmi.

2020. dec. 10. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet kálcium hiáy.
2020. dec. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A magnéziumhiány valószínűbb.
2020. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is tippelek egy magnéziumhiányra, és még a B-vitaminkészletedet is utánpótold, de a kalcium is hasznos.

Pl anyám egyik ismerősének tikkelt, rángott a szeme, anya utána nézett, hogy magnézium, meg b-vitamin kell neki, és azóta nem ráng a szeme.

Ezek tehát az idegrendszernek kellenek; tehát magnéziumból, meg Bvitaminból is vigyél be ami kell. Meg amúgy minden másból is.

Pl jóreggelt kekszben van többfélve vitamin , az jól jöhet, egyéb kekszek között is szétnézhetsz; van olyan üdítő is, amiben van magnézium, meg b-vitamin, b-vitamin cini minis-ben is van lehet szeletben is, meg dobozban is kapni; akkor pl bab, mogyoró, mák, -meg az ilyen stb magfélék- szerintem talán spenótban, sóskában is sok van; meg tehát pl van olyan multivitaminos üdítő is, amiben van magnézium, b-vitamin, de a többi is nagyon jó, lehet őket variálni, de mindig nézd meg, hogy miből van épp hiány a szervezetedben, és akkor olyat vedd, fincsik is ezek, és nagyon jól feltöltenek; de tehát te most elsősorban neked a magnéziumot, b-vitamint kell pótolni. Tehát pl magfélékben is van sok tehát pl veszel egy adag mogyit, az is tök jót tehet szerintem. Vagy pl egy lencsefőzelék, vagy borsó is jó szerintem; stb, stb.

2020. dec. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!