Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "előhozni" a...

Hogyan lehet "előhozni" a vitiligo-t?

Figyelt kérdés

Lehet, sőt biztos, hogy oltári baromságot fogok kérdezni, szóval előre is elnézést érte, viszont engem ez eléggé érdekel.

A vitiligo, más néven ha jól tudom, pigmenthiány számomra elég érdekes és gyönyörű. Ha az információim nem csalnak, akkor ez bármelyik korban megjelenhet. (Egyébként ennek az információnak örülök, mert eddig azt hittem, ez vele született és ennyi.)

Az lenne a kérdésem (és tudom hülyeség) hogy ezt hogy lehet elősegíteni? Mit tehetnék annak érdekében, hogy rajtam is pigment foltok jöjjenek elő?

Válaszokat előre is köszönöm.



2020. dec. 10. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"A pontos ok nem ismert, hogy miért károsodik vagy csökken a melanintermelés. Elméletek léteznek a betegség patológiájával kapcsolatban. Oka lehet immunológiai rendellenesség, autoimmun eredet feltételezhető. Az örökletes tényezőknek is fontos szerepe van a kialakulásban, családi halmozódás megfigyelhető. Néhány esetben beszámoltak olyan trigger faktorokról, mint a stressz, napégés."


[link]


A napégéses okra ismerek példát, de önmagában azzal sokra nem mész. (Mert én többször égtem le, mint az a személy...)



"A vitiligo pontos oka egyelőre ismeretlen, eddig csupán elméletek születtek ezzel kapcsolatban. A súlyosabb betegségekhez hasonló méretű kutatása sehol a világon nem is folyik. Nem ismert olyan rendellenesség, amely mindig együtt járna a vitiligóval. A betegség okára vonatkozó jelenlegi elméletek:


A legszélesebb körben elfogadott hipotézis szerint a vitiligo autoimmun-betegség, vagyis a test védekezőrendszere maga pusztítja el a melanocitákat, valamilyen okból idegennek ítélve őket. A melanociták autoimmun szétbomlasztásával jellemzett vitiligo lefolyásának alapjaként a CD8+ citotoxikus T-sejtek a melanocita-fehérjék ellen aktiválódnak, és ennek megfelelően a bőrbe vándorolva melanocita-specifikus sejtpusztító immunválaszt biztosítanak.

Megfigyelték, hogy a vitiligo gyakran jelenik meg komoly lelki trauma után, vagy hosszabban tartó súlyos lelki terhelés során. Ehhez kapcsolódik az az elképzelés, hogy abnormálisan működő idegsejtek olyan mérgező anyagokat termelnek, amelyek károsítják a melanocitákat, s így azok mintegy „mérgezésben” pusztulnak el.

Következő feltevés szerint a melanint előállító sejtekben a pigment-előállítás melléktermékeként keletkezik a sejteket belülről tönkre tevő méreg."


[link]


Szóval direkt előidézni nemigazán lehet...



Amúgy jó látni, hogy nem csak én tartom szépnek. :)

2020. dec. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!