Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat hámló bőrt a...

Mi okozhat hámló bőrt a lábujjak között?

Figyelt kérdés

Csak az egyik lábamon van, a lábujjak között hónapok óta hámlik a bőr, egész nagy területeken nincs felső bőrréteg, néhol csak egy pici hólyagszerű pont van. Nem piros, nem viszket. Gombára gyanakodtam, de a kenőcs 4 hét után se ért el semmiféle változást, a covid miatt pedig nem fogadnak a bőrgyógyászaton (nem itt vagyok bejelentkezve és a munkám miatt nem tudok haza utazni, régebben simán elláttak a munkahelyemhez közeli sztk-ban dr most már visszautasítottak. Magánorvost jelenleg nem tudok magamnak engedni az anyagiak miatt.

20/L



2020. dec. 13. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Csak egy tipp tüneti (!!!) kezelésre, addig is, amíg orvoshoz eljutsz.


Alapos nedvességmentesítés (pl. fürdés után), jól szellőző cipő, ÉS: Egyszerű hintőport próbáltál már?! Magába szívja a nedvességet és az akármilyen bőrbaj-izéket.

2020. dec. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
gomba
2020. dec. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kipróbálnék másik gomba elleni kenőcsöt, mert gombából is többféle van. Esetleg patikustól kérhetsz tanácsot.
2020. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gomba. Hidrogénperoxidot rá!
2020. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bizony gomba lesz az. Ilyenek a gombák, már jó ellenállóak, alig lehet kiirtani.
2020. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Cserélj le pamutra zoknit és bőrcipőt használj , ha nincs száritsd ki mindet sűrűn váltogatva . Nekem a kiáztatás segitett hintőpor és cipő csere . Akkor is hamlik ha nyomja a szoros cipő .
2020. dec. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
főleg, ha mindig visszafertőződsz. Hiába kezeled magad, ha aztán visszaveszed a gombás cipőt. vagy sokan nem mossák a zoknijukat sem 60 fokon. pedig olyan magas hőfokon kell mosni minimum.
2020. dec. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sőt, a gombaspórák állítólag a szőnyegben is megmaradnak. Tehát onnan is visszafertőződhetsz folyamatosan. A gombát nagyon nehéz kiirtani. Vagyis nem is lehet, úgyis jelen vannak a környezetünkben. Legjobb, ha padló van, amit hypós vízzel mindig fel lehet mosni. Persze kényelmi szempontból nem ez a jó. Én szeretem, ha szőnyeg van a lakásban, sokkal otthonosabb úgy. Na meg a padló is melegebb.
2020. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legjobb, ha elmész bőrgyógyászhoz, meghatározza, hogy mivel is kéne kezelni, ha egyáltalán tényleg gomba okozza, de elég valószínű, hogy igen.

Aztán a cipődet hetente váltod. Vedd meg a legeslegolcsóbb cipőt, akkor anyagilag sem lesz megterhelő, ha hetente kidobod a gyógyulás ideje alatt. A zoknikat meg rakd be jó magas hőfokra minden egyes mosásnál. De min. 60 fok.

2020. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. dec. 26. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!