Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az extrém magas...

Szerintetek az extrém magas gyomorsav az jobban védi a szervezetet a vírusoktól, bakteriumoktól?

Figyelt kérdés
A gyomorsav ha extrém magas, a nyelőcsövet is femarja, az orrba is felmegy a savas gőz. Szerintetek ez nyújthat valami védelmet a vírusok, bakteriumok ellen?
2020. dec. 15. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelőcsőnek, garatnak nem tesz jót a reflux, mert előbb utóbb tályogok és varixok keletkezhetnek és a természetes flórának sem tesz jót. A gyomrot Ezeken a helyeken könnyebben kialakulnak a fertőzések. Mindenképpen menj el a háziorvosodhoz. Ha sok csokit eszel, kezd el csökkenteni az adagot, főleg az esti nasit, mert az okozhat refluxot.

Gyomrot a speciális nyálkahártya védi a sósavtól, enzimektől, ez a védelem nincs a garatban, nyelőcsőben

2020. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, es kezeles nelkul nagyobb eselyed van fekelyre, vagy akar valamilyen rakra is. Foglalkozz magaddal, keress fel egy orvost, es oldjatok meg a problemat.
2020. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak feltettem egy kérdést! Miből gondoltátok hogy nekem van sav gondom? Mert kiírtam egy kérdést? 🙄
2020. dec. 15. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Már miért védene a gyomorsav a vírusok ellen? Ha ekkora mennyiségben van gyomorsav akkor akár fekély stb is kialakul és nyilván gyengíti az immunrendszert és még fogékonyabb a szervezet a betegségekre,vírusokra és egyéb dolgokra.
2020. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
A vírusok, baktériumok nem a gyomorban landolnak elsődlegesen.
2020. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

"Csak feltettem egy kérdést! Miből gondoltátok hogy nekem van sav gondom? Mert kiírtam egy kérdést?"

Frusztrált vagy? Akkor meg pszichológussal beszélj. Ide elég lett volna egy köszönömöt írni.

2020. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A vírusok, baktériumok nem a gyomorban landolnak elsődlegesen."

Általában ott landol a legtöbbje, szóval a gyomorsav is immunvédekezésnek számít. De van pár trükkös kórokozó, mint pl. a szalmonella, aki a nyirokutakon át kikerüli a gyomrot, úgy megy bele a Peyer-plakkba a vékonybélnél és fertőz

2020. dec. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!