Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális testsúly kalkulátor?

Normális testsúly kalkulátor?

Figyelt kérdés

Sok ilyen kalkulátort találtam már, nem arról van szó, hogy lusta lennék beírni a Google-be.

Hanem. Olyan kalkulátort keresek ami körültekintőbben veti össze az adatokat. Pl. testsúly, testmagasság, derékbőség, mellbőség, kor, nem, stb. Ilyen létezik? Nem feltétlenül kell mindegyiknek szerepelnie benne.

(Nem kell olyan válasz, hogy ,,na mivan, nem tetszik amit mutat?,, ... Szimplán egy reális kallkulátort keresek.)



2020. dec. 16. 01:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem létezik ilyen, mert a BMI kiszámításához csak súly, magasság, nem, és korosztály kell. Mivel ez kizárólag orvosi céllal készült, nem a mai felszínes "ki hogy néz ki" céllal, csak az egészséges testsúlytartomány ellenőrzésére van, nem a hiúság legyezgetésére. Nem az a célja hogy megmondja hogy milyen jól nézel ki, hanem hogy milyen egészséges a súlyod az izületeid, a szív- és érrendszered, stb. számára.
2020. dec. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
52%
2020. dec. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 igen, ezzel tisztában vagyok, csupán érdekel, hogy mi az egészséges valójában, mert azért szerintem nem mindegy mondjuk, hogy egy nagyobb csontozattal és kevés felesleggel vagy egy kisebb csontozattal és nagyobb felesleggel rendelkezik a személy. De köszönöm a választ!


#2 köszönöm szépen!

2020. dec. 16. 08:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincsenek kutatasi eredmenyek, amik neked 10 kulso parameter alapjan megmondanak, hogy mi az "egeszseges". A BMI-t konnyu kiszamolni, tobb szaz-ezer emberre, meg lehet nezni, hogy mekkora a BMI kockazata a cukorbetegsegre stb stb. Haskorfogatot is. De minel tobb szamot hasonlitasz ossze, annal kevesebb tudomanyos bizonyitek lesz arra, hogy mit is jelentenek ezek a szamok.
2020. dec. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

BMI kalkulátor (testtömeg-index) - WEBBeteg

www.webbeteg.hu › calc_testsuly

Translate this page

BMI (testtömeg-index) kalkulátorunkkal megtudhatja magassága és testsúlya megadásával, hogy BMI értéke mekkora, és az melyik tartományba esik.


Testsúly - Mire jók a kalkulátorok? - Alimento

alimento.blog.hu › Gasztro › Alimento

Translate this page

Aug 8, 2014 — Az ideális az lenne (nem csak a testsúllyal összefüggő betegségek esetében), ... érkező kék hódok világméretű inváziójának esélyével mérhető össze, marad az, ... A legismertebb és talán a legegyszerűbb ilyen kalkulátor a ... már egy külön táblázat, ami a gyermekek esetében számolt BMI adatokat az ..

2020. dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!