Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van így értelme bemennem a...

Van így értelme bemennem a sürgősségire?

Figyelt kérdés

Tegnap éjfél körül iszonyatosan rosszul lettem, hasi görcseim voltak, és utána hasmenés. A hasmenésem véres (élénk piros). Azóta is tart a hasmenés, és érzem, hogy a hasam sem oké.

Beszéltünk a házi orvosommal, szerinte vagy mérgezés, vagy fekély, ezért javasolta a sürgősségit. Azonban betelefonáltunk a sürgősségire, és mondták, hogy szombaton tuti nem fognak széklet vizsgálatot végezni. Tehát akkor csak beszélgetnénk és abból kibarkóbázzák, hogy mi bajom lehet? Nekem ez így nem tűnne annyira hitelesnek, én pontosan szeretném tudni, hogy mi a bajom. Nem mindegy, hogy “csak” ételmérgezés, vagy valami komolyabb.. szóval szerintetek így van értelme bemennem?


27/N



2020. dec. 19. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Menj be! Ha székletvizsgálat nincs is, valamivel csak előrébb leszel.
2020. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem mesz be, biztosan nem tudszeg tobbet.
2020. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*tudsz meg
2020. dec. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 19. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én gondolkodás nélkül bemennénk a sürgire!!

Ha a székleted nem is tudják most megvizsgálni, a doktor más vizsgálatokat még elvégezhet akár manuálisan, de adhat beutalót ultrahangra vagy CT-re, ha úgy ítéli meg. Ha SOS a dolog, akkor hétvégén is elvégzik ezeket a képalkotó diagnosztikai vizsgálatokat. Az anamnézis felvétele is sokat elárulhat, a székletedet, pedig majd elküldik hétfőn vizsgálatra. Addig is levehetik a labort, azt kérhetik sürgősen is, abból már látják pl azt is, h mennyi vért, folyadékot, elektrolitot veszítettél a véres hasmenés által, illetve látják azt is, h emelkedettek-e a gyulladásos paramétereid.

Ráadásul én nem lennék benne biztos, h ilyen tünetek mellett azt mondanák, h menj haza, szerintem simán bent is tarthatnak.

Jobbulást és kitartást kívánok!!

(Egy sebészetes nővér)

2020. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Menj be! Addig is megvizsgálnak és ha bármi baj lenne ők ott lesznek. Lehet bent tartanak éjszakára
2020. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös! Nagyon köszönöm a segítséged!

És ha én nem szeretnék bent maradni a kórházban (főleg a jelenlegi helyzet miatt) akkor ugye eljöhetek?

2020. dec. 19. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Erőszakkal nem tarthatnak bent, bármikor aláírhatod azt, h saját felelősségre hazamész, de ezt mérlegelheted azok után is, h meghallgattad az orvos véleményét.

5-ös voltam

2020. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Természetesen azután szeretném meghozni a döntést :)


Nagyon köszönöm még egyszer a segítséged! Indulunk is a sürgire.

2020. dec. 19. 14:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Enyhe vastagbélgyulladásom van. Mindenképpen jó, hogy elmentem.
2020. dec. 19. 19:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!