Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik nem akarják beadatni a...

Akik nem akarják beadatni a korona elleni oltást, miért?

Figyelt kérdés
Nem vitázni akarok, szimplán érdekel a véleményetek. Kérlek a "csipsz van benne" meg "irányítani akarnak vele" című válaszokkal kíméljetek.

2020. dec. 22. 18:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Egészséges vagyok, nincs semmi problémám, eddig se volt. Minek adatnék be valamit, amiről szart se tudunk egyelőre? Ráadásul a csapból állandóan az folyik, hogy ilyen meg olyan mutáció alakult ki itt meg ott a világban... kell a f*sznak egy ismeretlen szer a vérembe. Az orvosok se tudnak egyelőre semmi biztosat, de mi legyünk a kísérleti nyulak. Dehogy leszek. Eddig is meg voltam, ezután is meg leszek felesleges szerek nélkül.
2020. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok egészséges a sima influenza elleni védőoltástól is beteg lettem. Akkor inkább menjen minden a maga útján elvét vallom.
2020. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1: És később sem adadtnád be magadnak, miután már sokan megkapták és látszik, hogy nem veszélyes?
2020. dec. 22. 19:12
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Ha a rák ellenszerét nem tudták 50 év alatt kifejleszteni, az influenza elleni védőoltás 20 év alatt 40 százalékos, akkor a korona elleni 1 év alatt tuti siker, valószínű... -.-
2020. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%

3#

Nem. Nem szeretném. Erős az immunrendszerem, járkálni nem járkálok, betartom amit be kell, de idegen, ismeretlen oltóanyagokat ne fecskendezzenek belém, ha egyszer teljesen jól megvagyok.

Ez nem olyan, mint a gyerekkori oltások, amikről már pontosan tudták mire és miért adják be őket az adott életkorban. Ez egy full ismeretlen szer, a vírus állandóan alakul, újat fedeznek fel stb.

Nincs szükségem nekem bajra.

Amúgy is, elvileg mikor beoltanak valami ellen akkor ugye az történik, hogy magát a vírust oltják beléd, így ha elkapod a szervezeted majd erősebben tud rá reagálni, hiszen taszítja azt vagy valami ilyesmi. Az összes oltás ugye így működik. Na nekem ez a koronavírus esetében pont nagyon nem szimpi, mikor minden szart hallani a médiából is, hogy ilyen durva, olyan durva. Kösz nem. Kihagyom teljes mértékben.

2020. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Drága Kérdező, mire kiderülne hogy nem veszélyes ill. hatékony mint pl. a gyermek bénulás elleni szer akkora én már rég nem leszek.
2020. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Elsők között biztosan nem.

Később valószínűleg igen.

(oltáspárti vagyok, én még voltam bárányhimlős, rubeolás, a mai gyerekek azt sem tudják mi az)

2020. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
84%

Kezdődött vala 2019 decemberében, mikor is távolkeleti barátaink észreveszik, hogy elterjedt náluk egy veszélyes, halálos vírus. Semmi cselekvés, senkinek nem szólnak, januárban az összes rohangál ide-oda a világban a kínai holdújévre (vagy mi a szösz) hivatkozva, majd mikor ennek vége (értsd: szanaszét szórták mindenfelé a vírust), bejelenti a "keménykezű kommunista diktatúra", hogy lezárnak mindent a vírus miatt.

Lőn február-március környéke, amikor Olaszországban, Spanyolországban elkezdenek hullani az emberek, ekkor mindenki megijedt, én speciel azon gondolkodtam, elkezdjem-e élezni a hobbiból gyűjtött díszkardjaim, hisz itt a zombi-apokalipszis. Mindenki lezár mindent, se ki, se be, de még belülről se befelé - egyetlen kivétel ez alól Svédország, mert ők ugye vikingek, és jóval keményebbek annál, semmint befossanak a szezonális influenzától. Kövezzük, köpködjük is őket, hesteg mindmegdöglenek címszóval... A tévében órára pontosan bemondják a vírus tetőzésének idejét. Ekkor abbahagyom a kardok élezését, mert kezd úgy tűnni, hogy álmodok. Kicsit színház az egész, egyik nap hasznos a maszk, másik nap már nem, egyik nap tapad a vírus a kartonokhoz a boltban, másik nap már nem. Páran elkezdenek hitetlenkedni, de elég kevesen ahhoz, hogy észrevétlenek maradjanak azok szemei előtt, akik a világító dobozból bámulják a celebeket, akik sírnak, hogy nem merik elvinni a kutyijukat az állatorvoshoz, mert rettegnek a vírustól. Tapsolgatunk az erkélyen ennek-annak, magasztaljuk az orvosokat, ápolókat, akik csak azt teszik, amire - elviekben - felesküdtek.

Eztán jön a nyár, Nyunyó néni ölelkezik a katonákkal a tévében: legyőztük a vírust! Felold a világ, mindenki megy jobbra és balra egyaránt. A vírusról néha elhintenek egy-két morzsát; ősszel újabb hullám! De az emberek, feledvén a tavaszi rettegést, egymástól 2 nanométerre állnak a húggyal telített magyar tengerben. Dínom-dánom, kocsmák is nyitva, foci is mehet, minden me... Ja, nem koncertet nem engedünk! Könyvtalálkozót nem engedünk! Fesztiválok, stop! Mert hát oda jön a külföldi... Az a külföldi, akihez meg mi mentünk áztatni a szottyadt testünket a tengerükben.


Zárójelesen megjegyzem, hogy eközben a svédek köpködését is abbahagytuk, mert csak túlélték pár millióan - Odinnak hála, ezek szerint még nincs itt a Ragnarök ideje! Agyalnak, hogy mit kezdjenek velük, aztán egyszerűen inkább ignorálják őket, hátha elegen elfelejtik, hogy ők is léteznek ott fenn, a zord északon.


Beköszönt az ősz, azon kevesek, akiknek maradt még munkájuk, hazatérnek külföldiából, ahová kivitték azt az európai viszonylatban szemérmetlenül alacsony fizetésüket, és eltapsolták egy hét alatt. Telik az idő, feszül a húr és _BÁMM_, derült égből villámcsapás, lesúlyt egy második hullám! Szinte dettre azon a napon, mikorra azt jósolták. Itt már azért van pár akadékoskodó arc, gyűlnek a szkeptikusok, de egy ideig beérik annyival, hogy tiltogatják a csoportukat fészről.

Ez a hullám a Tesztek Hulláma - mert hát ez biza' egy olyan veszélyes vírus, hogy le kell tesztelni, hogy egyáltalán tudd, elkaptad-e! Számok követik a számokat rádióban, tévében, lassan már az 50 éve meghalt üknagyanyád is COVID-pozitív... Néha azért belebakiznak, például Szarvason, ahol 50 fertőzöttből 52 halt meg. Belefér!

Kezdődnek a lezárások, mindenki elhiszi, hogy külföld piros, csak kishazánk a zöld, és azok a mocskok, akik külföldiában nyaraltak, hozták be újra ezt az átkozott kórt! Többek között tekintélyes pocakkal, ámbár annál tekintélytelenebb magasággal rendelkező honatyánk, aki szintúgy az Adrián süttette magát, és aki most a tévéből papol, hogy ne érintkezzünk, ne látogassuk a mamát, ne adjunk puszit. Megintcsak megjósoljuk a tetőzés időpontját, megintcsak bejön - miért nem lottóznak ezek?

8 után ne menj sehova, nem számít, hogy addig ugyanazokkal voltál. Maszkot már alvás közben is viseld. Manyika néni (aki a veszélyeztetett, aki miatt lenne az egész) bármikor mehet vásárolni, de a szomszéd Jocót, aki még talpon van és hajtja az adómalmot, kitiltjuk 2 órára a boltból. Karácsonykor max 10-en legyetek, ebbe a gyerekek nem számítanak bele. Egyre többen feleszmélnek, ezért rátörünk egy híres személyre a TEK segítségével, aki csupán reális próbált maradni ezzel a színjátékkal szemben...

Pedzegetik, hogy még a jövő évünk is hasonló bohózatok közepette telik el, hiába a "mindenki által várva-várt vakcina" (amire feliratkoztak 200 ezren, lol). Emellé megéri megemlíteni, hogy mivel már nem rettegnek elegen, kitalálták az új "szupermutációt", megbénítva vele megannyi Egyesült Királyságban rekedt kamionost, akik csak azt akarták látni, ahogy a gyerekük kibontja a karácsonyi ajándékát...


Ha nem éltem volna mindezt át kettőezerhúszban, bizony azt mondanám, hogy ez egy egészen jól megírt, disztópia-elemeket ötvöző scifi-fantasy. Ezek után adassam be magamnak azt a vakcinának csúfolt valamit, amit ezek a "forgatókönyvírók" összekanoltak egy év alatt, holott a HIV-vírusra 30 éve nem találnak gyógyírt?


Köszi, nem.

2020. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

Ahh tuti nem.. minek? 10 eve megfazva se voltam. Fel se ismer a haziorvosom. Csomo koronas megfordult melettem meg osszezarva dolgoztam velul (nekik is max izvesztes meg

2-3 nap laz.. ok se adatnak be nathahoz hasonlitottak). Nekem semmi.. pedig nem fertotlenitek soha, nem mosok 5 percenkent kezet, maszkot is csak buszon meg boltba veszem fel. Foloslegesnek tartom igy..

2020. dec. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező! Attól mert valami valakinél nem okoz problémát, még a másik belehalhat vagy lebénulhat. Hol van erre garancia? És ki az a hlye, aki önmagát kísérleti nyúlnak akarja megtenni?! Éppeszű ember tuti nem! És ehhez nem kell orvosi diploma.
2020. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!