Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholfüggő vagyok. Szeretném...

Alkoholfüggő vagyok. Szeretném letenni az alkoholt, és méregteleníteni... Hogyan kezdjem el? Hogyan kell méregteleníteni?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, évek óta rendszeresen, szinte naponta fogyasztottam alkoholt, nem is keveset, főleg sört... Ebből adódóan sörhasam lett.. 78 kilóra híztam (174 cm magas vagyok), főleg a hasamra, combomra, csípőmre híztam, és eléggé narancsbőrös is vagyok.. Életmódot szeretnék váltani, és ezt egy méregtelenítő kúrával szeretném elkezdeni... Eléggé mérgeztem magam, szóval a májamnak sem ártana, ha egy kicsit regenerálódna... Gondolom a bőrömnek is jót tenne, és fogynék is..

De én nem értek ehhez, ezért szeretném a segítségeteket kérni.

A májamat kellene erősíteni, és az egész szervezetemet kicsit helyreállítani..

Tehát mit kell tennem? Az addig oké ,hogy az alkoholt teljesen elhagyni... Hozzáteszem nagyon egészségtelenül is étkeztem, illetve nagyon rendszertelenül.. Nagyon gyakran egész estig nem ettem semmit, addig ittam, üres hasra.. És amikor úgy éreztem ,hogy elég lesz a piából, akkor ettem kicsit, főleg zacskós leveseket...stb..

kb 4 éve még rendszeresen sportoltam, futottam. Szeretném újra kezdeni a rendszeres sportolást, de teljesen elszoktam tőle...

Szóval mit javasoltok, hogyan méregtelenítsem a szervezetemet? Mit egyek, igyak, milyen vitaminokat szedjek? Mire figyeljek oda? stb

Kérlek segítsetek tanácsokkal, mert komolyan szeretnék változtatni...



2020. dec. 27. 20:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért alakult ki ez az ivászat nálad?
2020. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
S letudod tenni? Nem lesz elvonási tüneted? A szervezeted már hozzászokott az alkoholhoz! Én mióta nem iszok sört, 10 kilót fogytam. A májadra Legalont szedj, recept nélkül kapható, jó májregeneráló, bár a sör nem viseli meg a májat. A rövid annál jobban. Szedj multivitamint, D vitamint, és kezdj el újra kocogni. S ne igyál ;)
2020. dec. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy lesz e elvonási tünetem... Néha előfordult, hogy 1-1 napot kihagytam. Meg , amikor dolgoztam kibírtam délutánig, hogy ne igyak, és nem éreztem rosszul magam napközben. Sőt ha délutános voltam, akkor is kibírtam, viszont este 10 után várt a pia..

Amikor kihagytam 1-1 napot, akkor nem éreztem, hogy lenne bármilyen elvonási tünetem. De mivel mostanában nem igen fordult elő, hogy több napot kihagytam, ezért nem tudom. eddig kb max 1, vagy másfél esetleg 2 napig (ha nem volt rá pénzem) bírtam.

Azt hiszem most még letudom tenni... De nehéz lesz, mert már régóta mondogatom, hogy leteszem, leteszem- Mindig úgy voltam vele, hogy ma utoljára iszok, de akkor nagyon... És most vettem észre, hogy már hetek óta így csinálom... Szóval megpróbálom letenni...

2020. dec. 27. 20:47
 4/18 A kérdező kommentje:

első válaszoló, vagy inkább kérdező... Ez még akkor alakult ki ,amikor a szüleimnél éltem, eléggé sokat bántottak, rossz körülmények között nőttem fel. Eleinte arra használtam (akkor még mértékkel) az alkoholt ,hogy ne szorongjak annyira, legyek lazább, mivel generalizált szorongásban szenvedtem.. Illetve féltem emberek közé menni.. És pl , ha randira mentem, akkor előtte megittam 1 sört, hogy ellazuljak kicsit. Aztán rájöttem, hogy az alvásproblémámra jó, ha egy kicsit páleszt is megiszok.. Aztán barátok elhívtak buliszni, szórakozni.. Nyáron gyakran mentünk. Én elkezdtem hétköznap is inni, először mértékkel. Aztán egyre többet.. És végül szokássá vált. megszoktam, hogy mindenhez iszok. Iszok ,amikor főzök. Főzéshez kell a sör... Iszok, amikor kicsit áztatom magam a kádban, iszom, mikor filmet nézek, iszom, mikor hajat festek... stb-stb... Mindenhez ez kapcsolódik... És először csak a szorongás leküzdésére volt jó, aztán, hogy elviseljem az otthoni problémákat, aztán ,hogy minden mellé igyak egyet, aztán ,hogy elviseljem a magányt, egyedüllétet...

És persze megismertem alkoholista embereket is, akik meghívnak ,akkor is ,amikor nekem nincs pénzem. Szóval, amíg nem volt munkám, addig is volt hol innom. meg lehetett oldani....

2020. dec. 27. 20:54
 5/18 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kell fordulni. Mert ha valóban függő vagy, akkor az (gyógyszeres) segítség nélkül aligha megy.
2020. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

nem fordulok szakemberhez, gyógyszert pedig nem fogok szedni.. Meg szeretném próbálni egyedül letenni. és szeretnék méregteleníteni...

Hogyan kell méregteleníteni?

2020. dec. 27. 22:55
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Kettes vagyok. Sehogy nem kell méregteleníteni, mert méregtelenít ha jól működik a veséd, s a májad. Ezeket támogathatod, sok folyadék, esetleg mint írtam ha nem jó a májműködés akkor Legalon kapszula, de mint a manapság divatos "méregtelenítés" fogalom egy baromság!
2020. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 27. 23:10
 9/18 anonim ***** válasza:
Sok sikert,bízunk benned!
2020. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A máriatövismag tea nagyon jó májregeneráló hatású. Azt mindenképp érdemes inni :)
2020. dec. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!