Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Támogatnátok a marihuána...

Támogatnátok a marihuána legalizálását?

Figyelt kérdés
Volt saját élményetek vele? Ha volt, hogyan éltétek meg a hatását?

2020. dec. 28. 20:13
A kérdező szavazást indított:
Legalizálnám
Nem legalizálnám
Leszarom, illegálisan is szívom
54 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Igazából bármilyen kábszis történet érdekel, jó olvasni őket.
2020. dec. 28. 20:14
 2/12 anonim ***** válasza:
20%

Ja,aztán mégtöbb drogos hülyegyerek szédülgetne az utcákon.

Ez kéne nekünk???

2020. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Támogatnám úgy,hogy nincs benne THC. A többi része nagyon jó anyagokat tartalmaz,ami használ. Kígyóméregből is készül gyógyszer :)

Itt nem azt mondom,hogy a marihuána méreg,inkább egy laza narkó. Magyarul nem tesz tönkre 1 év alatt,de nem csak pozitív hatásai vannak,az fix.

2020. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen őszinte leszek, ugye ez egy anoním oldal is, szóval kár lenne kamuzni. Soha nem szívtam semmit, semmilyen drogot soha nem próbáltam ki, nem is tervezem. Egyszerűen nem vonz az ilyesmi. A drogosokat se értem, főleg a kemény drogoknál, hogy mi vonza őket??



Én legalizálnám. A marihuánának sok felhasználási módja van. Orvosi célokra is jobban lehetne használni. Szerintem nem is károsabb a marihuana, mint a cigi vagy az alkohol.

Lehet sok a drogból bekövetkező haláleset, de ott inkább az van, hogy nem minőségi drogot használt az áldozat, hanem felütött cuccokat. Itthon is van aki wd40-el átitatott zsályát szív, az se egészséges, meg ugye a szipuzás.

Szerintem jó lépés lenne, ha legalizálnák a marihuánánát. DE!!!! Ezt is úgy hogy lennének megkötései esetleg mint az alkoholnán és a ciginél. Valamit az egyéb drogokat sokkal súlyosabban büntetni. Ezzel a drog biznisz is háttérbe szorulna, hiszen a marihuánánát kiszoritanák az illegális piacról, ha legálisan beszerezhető lenne, akár pl palánta formában, vagy csak dohányboltban. Az egyéb drogoknak meg fentebb is menne az ára és egyszerűen ellehetetlenítené a kereskedelmet a lebukás veszélye és a vele járó büntetés. Most pl nen tudom mik a büntetési tételek, de tegyük fel, hogy pl duplázódnának, mind a börtön, mind a pénzbírság akkor bizony nem nagyon mernének ilyenekkel foglalkozni már, inkább maradna mindenki a legális fűnél.



Másik dolog. Én ugye mivel nem élek ilyenekkel és nem is vonz, remélem majd az én gyerekem sem fog ilyenek után érdeklődni. De ha mégis... Ti hogy lennétek nyugodtabbak?? Ha tudnátok, hogy drogozik, de legalább minőségi drog és veszélytelenebb?? Vagy ha valami felütött, patkánymérges, hígítós drogot használna??

Nyílván az a jó ha nem használ semmit, de ha mégis??? Aki akar az úgy is fog valamit. Viszont pont a selejt dolgok elérhetők és olcsók. Azt meg nagyon könnyű túltolni. Nem is csoda hogy annyi ilyen undorító tipikus drogos alak van az utcákon. De aki meg úgy van otthon eltol egy füves cigit és felfalja a fél hűtőt. Szerintem még ez jobb is mint az alkohol (azzal se élek).

2020. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rendszeres fogyasztó, de kipróbáltam, és sok rendszeres fogyasztót ismerek. Ritkán vannak esetek, hogy a fogyasztónál pszochózist okoz, vagy előhozza a lappangó skizofréniát, de szerintem ez leginkább az ellenőrizetlen anyag miatt van. A többségre ártalmatlan. Lényegesen ártalmatlanabb, mint az alkohol. Ha az alkoholnak nem lenne kultúrája a világban, nem lenne általános a fogyasztása, az is tilos lenne, hiszen egy keménydrog szintjén van testi károsodásban, és függőségi potenciálban. Nos akkor, ha ennél lényegesen enyhébb a kannabisz hatása, miért kell tiltani? Aki azt állítja, hogy jó minőségű marihuánától bárki zombi lesz, az simán tudatlan. És a tudatlanság szinte bűn, mert ártalmas. Az meg nem meglepő, hogy a párszáz forintos herbáltól, patkányírtótól hullanak a selejtek.
2020. dec. 28. 20:56
 6/12 A kérdező kommentje:
Én értem, és egyetértek vele, hogy vannak ártalmas hatásai. A tévhittel ellentétben a spangli ugyan úgy szennyezi a tüdőt, mint a cigi. Meg tényleg minden ember máshogy reagál rá. Van aki zsigerből elutasítja kipróbálás után, mert csak zsibbad tőle, és egyáltalán nem élvezi. 800 ezer alkoholista mellett, mégis azt mondom, hogy a legalizáció nem rontana semmin, viszont kevesebbeknek kéne ellenőrizetlen, veszélyes cuccot szívnia.
2020. dec. 28. 21:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Abban is egyetértek, hogy korlátozni kell nagyban a fogyasztását. A marihuána fogyasztásnak hétvégi lazítós prigramnak kell lennie. Azt én se nézném jó szemmel, ha egy szülő azért nem foglalkozik a gyerekével, mert be van állva, mint az olimpiai gerely.
2020. dec. 28. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Aha. De én méginkább az otthon termesztést.

Mivel ha a nemzeti kenderboltban lehetne venni kettőfélért - akkor nem szorítaná ki a biót/herbált/varázsdohányt.

Viszont ha bárki termeszthetné otthon, akkor simán jó lenne. Akkor csak idő kérdése lenne mire eltűnne a pár száz forintos méreg az országból..

2020. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Én első körben az orvosi felhasználását legalizálnám, és esetleg a fogyasztását (az árusítást nem).
2020. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen legalizálnám a marihuánát.

Persze igen komoly szabályokhoz kötném, hogy kik szerezhetik be.

Egy idő után vagy el tűnne vagy erősen vissza lenne szorítva a sok mocsok pl..herbál vagy más néven biofű, új bika nevű drog. Mert ezek igen komoly problémákat okoznak. A marihuánát is csak ésszel lehet csinálni, ha valaki havonta el szív 1 vagy 2 cigit az még szerintem bele fér.

Valamit muszáj lesz a kormánynak csinálnia mert a mostani drog politika egy nagy vicc.

Mert aki marihuánát szív és meg tudja a rendőrség az úgy meg hurcolják érte hogy akár börtönbe is kerülhet. Míg aki csak biofűvet szívott az max pénzbírságra számíthat.

2020. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!