Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jó neurológus? furcsa szedulé...

Jó neurológus? furcsa szedulés zsibbadási tüneteim vannak, lezsibbadt a nyelőcsövem és a nyelvem, a kezem , a hátam bizonyos részein,az agyam , a halántékom az arcom, olyan mintha a mozgásomat sem tudnám ugy irányitani mint régen

Figyelt kérdés

#neurológus #sclerosis multiplex #idegrendszeri betegségek
2020. dec. 28. 22:55
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A zsibbadás okai között számos olyat találunk, mely ártalmatlan, hirtelen alakul ki ès magától el is múlik, de a zsibbadás kialakulhat az idegek gyulladása miatt is, melynek hátterèbe Neurológiai betegsèg is állhat. A zsibbadásérzès hátterèben mindig idegrendszeri eltèrèst kell keresnûnk, de számos ok kiválthatja, köztûk olyan alapbetegsègek is lehetnek, melyek elsôdlegesen nem az idegrendszert ingerlik, de lehet a zsibbadás másodlagos oka. A zsibbadàst átmeneti gyulladás okozta ingerlès is kiválthat: pèldául övsömör ès fertôzès miatt, de állhat a háttérben Lyme-kór is. A B1, B5 ès a B12 vitamin súlyos hiánya is okozhat zsibbadást, de eredmènyezhet ilyesmit a vèrszegènysèg is. Allergiás megbetegedèsek, lelki okok, pèldául pánikbetegsèg, alkoholfogyasztás ès egyèb toxikus hatások is eredmenyezhetik. Ugyancsak állhat a panasz hátterèben gyógyszermellèkhatás! Mindenkèppen egy Neurológiai Központ lenne számodra a legjobb, mert sok oka lehet a zsibbadásodnak. Mielöbbi jóbbúlást!
2020. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy alúlműködésem van alap betegségként. Lehetséges hogy ennek a gyulladása váltotta ki? De az én pajzsmirigyem szinte állandoan be van gyulladva mert hashimotos vagyok.

Nagyon félek hogy SM betegségem van , mert a tüntetek nem most kezdődtek. Úgy másfél évvel ezelőtt furcsa zsibbadás volt az arcomban és a szám szélétől egy hideg érzetű vonal húzodott le , most pedig már a szememnél is érzem ezt a hideg vonalat. de legjobban a nyelőcsövem bemerevedése rémített meg mert nem tudtam nyelni és enni csak nagyon nehezen nagyon nagy odafigyeléssel

2020. dec. 28. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!