Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért / mitől hullik a hajam?

Miért / mitől hullik a hajam?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban elkezdtem növeszteni. Ezalatt azt értem, hogy nem vasalom csak hajmosáskor ( régebben napi rendszerességgel vasaltam), nem csinálok vele semmit, csak hagyom. Heti 2x mosom, akkor hővédővel megszárítom és kivasalom alacsony hőfokon.


És mégis , amióta hagyom, azt vettem észre , hogy nagyon hullik. Előtte is hullott, de nem ennyire. Hajmosáskor épphogy csak hozzáérek, és rengeteg hajam ott van az ujjaimon. Tényleg nagyon sok. És tapintásra is érzem ,hogy nagyon ritka hajam van. Korpás is lettem , vagy nem is tudom miez. Fehér pöttyök , de nagyon sok és csak 1-2 helyen . Nagyon félek, gondolkodom hogy elmegyek bőrgyógyászhoz, de nemtudom hogy most ebben a vírus időszakban mennyire lenne jó, vagy hogy fogadnak, nemtudom . Valaki valamilyen segítség? Kinek mi vált be?? Jöhet bármi ...



2021. jan. 1. 18:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és viszket is a fejbőröm iszonyúan .
2021. jan. 1. 18:46
 2/14 A kérdező kommentje:
19/L
2021. jan. 1. 18:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én elhagynám azt a vasalást is. És én pl nem is szárítom. Mivel mosod, balzsamot használsz? Most milyen hosszú a hajad?
2021. jan. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Vitaminokat szedsz?
2021. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szia! Én azt olvastam és úgy tudom, hogy muszáj megszaritani a hajat, mert nagyobb kárt csinálunk vele ha hagyjuk megszaradni magától :) Vegan eredetű samponnal, Schauma Nature Moments . Balzsamot is használok , amiben van Ricinus olaj.
2021. jan. 1. 23:23
 6/14 A kérdező kommentje:
Vitamint sajnos nem szedek :)
2021. jan. 1. 23:24
 7/14 A kérdező kommentje:
* :(
2021. jan. 1. 23:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet koronás voltál. Egyik mellékhatása a hajhullás is lehet.
2021. jan. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát nem hiszem hogy egyből koronára kellene azért gondolni. :) Semmilyen más tünet nincs, és ez is már évek óta tart, viszont az elmúlt hónapokban erősödött. Holnap kérek időpontot bőrgyógyászhoz, aztán majd kiderül. :) Szerintem a sok stressz miatt van, sajnos mostanában (“mostanában” lassan 2 éve) folyamat stressz ér... De a biztos eredmény érdekében inkább orvoshoz fordulok! :)



Pajzsmirigy-alulműködésem szerintem nincs, mert utána néztem a tüneteinek, egyik sem jellemző rám, ahogy a vashiány tünetei sem. :) ha megtudok valamit, feltétlen le fogom írni ide, hátha másnak is segítek ezzel. Megkérdezem majd azt is tőle, milyen sampont, hajápolási szereket tudna ajanlani, ami maximálisan hatni fog, és még nőhet is tőle a hajam. :)

2021. jan. 2. 03:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Mivel vért vettek tőlem körülbelül 1 éve és nem találtak benne semmi rosszat, így arra sem tudok gondolni hogy azzal lenne valami problémám.. Mondjuk akkor a soványságom miatt kértem ezt.☺️
2021. jan. 2. 03:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!