Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudok visszaszokni a...

Hogyan tudok visszaszokni a normális idejű alvásra? Nappal alszok, éjszaka vagyok fent.

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, stresszelek nagyon a vizsgáim miatt és sportolni sem járok már 2 hónapja.


Mostanra odáig fajult a dolog, hogy fent vagyok reggel 7-9 ig kb, hiába feküdtem le ma is 1-kor, azóta tv-zek csak meg telefonozok. Néha letettem 30 percekre, de nem ment az alvás.


Ha sikerül elaludnom, 3-4 körül kelek, de néha visszaalszok 6-7 ig is akár.


3 napja csináltam olyat, hogy kihagytam egy alvást, hogy hátha fent tudok maradni 9-10 ig és akkor reggel időben fogok kelni.


Viszont kb 4-5 között feladtam és 1 mp alatt elaludtam.

Viszont felkeltem 11 kor, és semmi értelme nem volt így.


Az a baj, hogy tanulni sem tudok így, mert a fejem iszonyat fáj az alvástalanság miatt, és este amúgy sem tudok tanulni.


Mit tegyek, hogy visszaálljon minden?

Kb 23-9 között szeretnék aludi.


A felkelés nagyon nagyon nehezen megy, vagy hogy 2 órán át szól az ébresztő, de ahogy kinyomom, alszok tovább.


Ha álmosan kelek fel, az egész napomra rányomja a bélyeget, haszontalan leszek és ég a szemem egész nap.


2021. jan. 2. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Pont most írtam egy hasonló választ. Neked is hasznos lehet


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2021. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én allergiagyógyszeremet néha altatókent használom, annyira álmosít.
2021. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát a sportot kár volt abbahagyni. Menj el túrázni egy reggel,egész napra, jelölj ki egy útvonalat magadnak és menj végig rajta, de legalább 20 km legyen, sok emelkedővel. Szerintem estére bezuhansz az ágyba.
2021. jan. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nappali alvást el kell hagyni bármilyen nehéz is és csak este vagy éjszaka aludni.

De a tévét se kapcsold be mert csak idegesít.

2021. jan. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha körbemész az alvással. Ebbe bezavarhatnak jelenleg a vizsgák. Felkelés után javaslom a tanulást.
2021. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azaz: egyre tovább maradsz fenn, egyre később kelsz és fekszel. Ebbe bezavarhatnak a vizsgáid, mert azoknak fix időpontjuk van.
2021. jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!